/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F413d8074650f49e32e86aa6c89a69b34.png)
Пенсія у 600 тисяч та "тисяча Зеленського": чим похизувалась у декларації суддя Кушнір, яка судила активістів Майдану
Зарплата за 2024 рік також чимала
Одна зі скандальних суддів Майдану Кушнір Світлана Іванівна досі працює у Соломʼянському районному суді міста Києва. І за минулий рік її кишеня поповнилась більш як на 1, 6 млн гривень, у той час, як її чоловік отримав допомогу від держави.
Детальніше у річній декларації за 2024 рік Світлани Кушнір розбирався "Телеграф".
Перше, що впадає в око, це пенсія судді та її розмір. Не багато, не мало, а більш як 600 тисяч гривень за 2024 рік. Зарплата Кушнір трохи менша, але також має чимало нулів — 618 078 грн.
Також скандальна суддя отримала вихідну допомогу у розмірі 402 008 грн. У підсумку за 2024 рік Кушнір заробила 1 644 895 грн.
А от її чоловік Кушнір Валерій Васильович отримав зимову допомогу від держави — так звану "тисячу Зеленського". Не дарма кажуть, що жодна копійка не буває зайвою.
У 2024 році суддя Кушнір задекларувала більше 1,6 млн грн як зарплату за 2023 рік. А також вона мала грошові зобовʼязання перед банком у вигляді кредиту, який, судячи з декларації за 2024 рік, вже погасила.
Що відомо про суддю і її справи
Світлана Кушнір стала суддею Соломʼянського районного суду міста Києва у 2002 році, а у 2008 році була обрана на посаду безстроково.
Під час розгляду апеляційного позову призначила учаснику Революції гідності Дмитру Юрченку та Михайлу Овсієнко тримання під вартою через участь у заворушеннях по вулиці Грушевського. Його обвинувачували у перевезенні до Європейської площі Києва гумових покришок для паління.
Суддя пояснила своє рішення тим, що лише такий запобіжний захід на тому етапі розслідування може дієво запобігти ризикам.
Уже у 2015 році Генеральна прокуратура почала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо фактів винесення суддею Кушнір неправосудних рішень.
У своє виправдання Кушнір зазначала, що почала виконувати функції слідчого судді лише з 8 січня 2014 року, а до цього часу розглядала тільки цивільні справи. Тобто, за її словами, справи Майдану були її перші і єдині на той час справи зазначеної категорії. Вона бідкалась, що не мала досвіду у розгляді такої категорії справ, проте при розгляді зазначеного клопотання дотрималась всіх норм.
Генпрокуратура закінчила розслідування щодо судді Кушнір і передала обвинувальний акт у Києво-Святошинський суд Київської області у 2015 році. Судді за ним загрожувало до 8 років тюрми за винесення завідомо неправосудного рішення. Проте лише у 2023-му, через 8 років, суд ухвалив вирок Світлані Кушнір, але виправдувальний.
Пізніше суддя збрехала у декларації доброчесності за 2016 рік, що нібито не ухвалювала рішень стосовно учасників протестів.
У 2017 році Кушнір не захотіла стягувати в дохід держави 100 мільйонів гривень внесених у якості застави оточенням експодатківця Романа Насірова. За даними слідства, Насіров отримав $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди від власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" бізнесмена Олега Бахматюка за те, щоб його компанії відшкодували понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.
Також ця суддя у справі екснардепа Борислава Розенблата, який підозрювався в отриманні хабаря від компанії, що спеціалізувалася на видобутку бурштину, призначила запобіжний захід у вигляді застави 7 мільйонів гривень.
Наразі суддя не була звільнена та працює далі. Вища рада правосуддя не покарала суддю Кушнір за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності.

