Кладуть м’ячі в підвіску: механік розповів, що це за метод і чи він безпечний
Кладуть м’ячі в підвіску: механік розповів, що це за метод і чи він безпечний

Кладуть м’ячі в підвіску: механік розповів, що це за метод і чи він безпечний

Чому автомеханіки радять замінити небезпечний лайфхак із м’ячами на пневмобалони для вантажів і безпеки.

Читайте в матеріалі:

Деякі водії, особливо власники легковиків, які часто перевозять важкі вантажі, вдаються до нестандартного лайфхака – вкладають тенісні м’ячі всередину пружин підвіски. Експерти SUV News розповіли, чому такий метод став популярним, і які наслідки він може мати.

Як зазначає фахівець, попри поширеність цього способу, використовувати його не варто. Така "модифікація" застосовується переважно на зношених підвісках для тимчасового покращення їх роботи.

"Цей народний метод справді може продовжити ресурс ходової частини в 1,5-2 рази залежно від стилю водіння та умов експлуатації", – визнає фахівець.

За його словами, м’ячі частково компенсують просідання підвіски і зменшують ймовірність контакту днища автомобіля з дорожнім покриттям на вибоїнах. Утім, подібне рішення не можна вважати повноцінною альтернативою ремонту.

"Використання тенісних м’ячів замість пружин не дає змоги забезпечувати належну амортизацію, що погіршує керованість авто і безпеку руху", – застерігає експерт.

Натомість фахівець радить звернути увагу на більш безпечний варіант – встановлення пневмобалонів. Хоча це дорожче, система дає змогу регулювати кліренс і зменшувати навантаження на підвіску при перевезенні важких речей.

Незалежно від обраного методу, автомеханік закликає водіїв не перевищувати допустиме навантаження на авто. Інакше це може призвести до серйозних технічних.

Більше новин для автомобілістів

Як повідомляв Главред, в Україні запрацювала оновлена система електронного запису до сервісних центрів МВС. Тепер водії можуть записатися на прийом за 21 день наперед, але не більше 4 разів на місяць (для юросіб — до 4 разів на день).

Крім цього, до Верховної Ради подано законопроєкт №9564, який передбачає штрафи за перевищення рівня шуму транспортом. За перше порушення — 17 тис. грн, за повторне — 34 тис. грн та можливе позбавлення водійських прав.

Крім того з 1 квітня 2025 року в Україні набули чинності оновлені Правила дорожнього руху, які дозволяють мотоциклам та мопедам користуватися смугами громадського транспорту.

Читайте також:

Що за ресурс - SUV News?

SUV News – це онлайн-ресурс, який спеціалізується на новинах, оглядах та інформації про спортивно-утилітарні автомобілі (SUV), охоплюючи нові моделі, детальні огляди, порівняння різних моделей, новини галузі та поради для покупців, і є цінним ресурсом для всіх, хто цікавиться SUV.

Джерело матеріала
loader
loader