Європарламент ухвалив резолюцію щодо викрадених українських дітей
Європарламент ухвалив резолюцію щодо викрадених українських дітей

Європарламент ухвалив резолюцію щодо викрадених українських дітей

Європейський парламент (ЄП) ухвалив важливу резолюцію щодо примусового вивезення та депортації українських дітей Росією. Цей документ був підтриманий 516 євродепутатами, в той час як 34 утрималися, а 3 проголосували проти. Резолюція підкреслює необхідність припинення насильницької депортації дітей, незаконного усиновлення та інших порушень, що здійснюються Росією в рамках своєї “геноцидної стратегії”, яку вона реалізує за підтримки Білорусі.

У своєму зверненні ЄП заявив, що ці дії спрямовані на знищення української ідентичності через насильницьке вивезення дітей та їхню русифікацію. За словами євродепутатів, Росія повинна негайно надати інформацію про місцезнаходження всіх депортованих українських дітей, а також забезпечити їх безпечне повернення до України. Також наголошується на важливості забезпечення доступу до депортованих дітей міжнародним організаціям, таким як Міжнародний комітет Червоного Хреста, ЮНІСЕФ та Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Депутати закликають Європейський Союз і держави-члени приєднатися до міжнародної коаліції, яка працює над поверненням викрадених дітей. Вони також підкреслюють, що міжнародне співтовариство має працювати над притягненням Росії до відповідальності через міжнародні суди, зокрема Міжнародний кримінальний суд та Спеціальний трибунал для розслідування злочинів агресії проти України.

Ця резолюція є частиною зусиль ЄС та міжнародних організацій для документування порушень прав людини в Україні та притягнення винних до відповідальності. Питання викрадення дітей стало однією з найбільших гуманітарних трагедій, і міжнародне співтовариство продовжує працювати над їхнім поверненням.

Європейський парламент відзначив, що питання викрадених дітей є пріоритетним для європейської політики щодо Росії, і підкреслив необхідність тісної співпраці з Україною, міжнародними організаціями та правозахисними групами для забезпечення прав дітей і їх повернення додому.

Теги за темою
Україна Євросоюз Діти розслідування
Джерело матеріала
loader
loader