День 8 травня формує політику Німеччини щодо допомоги Україні - посол
День 8 травня формує політику Німеччини щодо допомоги Україні - посол

День 8 травня формує політику Німеччини щодо допомоги Україні - посол

Визнання Німеччиною відповідальності перед Україною за злочини націонал-соціалізму посилить допомогу Українській державі.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив посол України в ФРН Олексій Макеєв.

Макеєв, який взяв участь у спеціальному засіданні Бундестагу, присвяченому 80-річчю завершення Другої світової війни, зверну увагу на те, що і президентка парламенту Юлія Клекнер, і федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр говорили про значення 8 травня 1945 року для Німеччини.

«Дуже важливим елементом було те, що день 8 травня є також визначальним чинником для Німеччини, чому вона має і надалі підтримувати Україну. Це було лейтмотивом сьогоднішнього засідання, комеморативного заходу. І дуже сподіваюсь і розраховую, що з визнанням відповідальності Німеччиниза злочини під час Другої світової війни та окупації України німецьке суспільство буде знати про це більше та далі підтримувати Україну», - сказав дипломат.

Він додав, що 8 травня відіграє особливу роль для Німеччини, і саме цей день формує політику сьогоднішньої Німеччини на підтримку України.

Посол також сказав, що українці очікують на те, що в Берліні зрештою буде створено меморіал пам’яті українських жертв Другої світової війни. Досі такого місця немає, багато українців, які перебувають або мешкають у ФРН, обрали не ходити до радянських військових пам’ятників, зазначив Макеєв.

Посол узяв участь у ході, яку організували 8 травня українські активісти, які вимагали створення такого меморіалу в Берліні.

Як повідомлялось, під час промов у Бундестазі 8 травня президент ФРН Штайнмаєр і голова парламенту Клекнер акцентували на тому, що РФ намагається спотворювати історію та використати її для виправдання своєї злочинної війни проти України.

Теги за темою
Україна Німеччина допомога
Джерело матеріала
loader
loader