/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fbd8ca266b6016e7bae56aa3d5aefc249.jpg)
Cитуація у США змінилася, Європі вже не варто орієнтуватися на Вашингтон - Карпентер
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив під час виступу на Київському безпековому форумі заступник помічника міністра оборони США (2015-2017 рр.), колишній постійний представник США при ОБСЄ (2021-2024 рр.) Майкл Карпентер.
"Сполучені Штати знаходяться у зовсім іншій реальності, ніж протягом багатьох десятиліть. Ця адміністрація розглядає Європейський Союз як стратегічного супротивника. У нас є президент, який вважає Владіміра Путіна "хорошим хлопцем" і повністю змінює природу американської дипломатії в усьому світі. Погляньте на голосування в ООН лише кілька тижнів тому, яке було таким ганебним для моєї країни. СШАголосували разом з Північною Кореєю — ну це вже занадто. Ситуація змінилася", - сказав він.
За його словами, зараз той момент, коли європейські союзники мають зрозуміти, що "не варто орієнтуватися лише на те, що кажуть високопосадовці в американській адміністрації".
"Подивіться на те, що вони роблять — і чого не роблять. США запровадили мита практично проти кожної країни у світі, окрім Росії. Вони тиснули на Україну, змушуючи її сісти за стіл переговорів. Але вони не застосували жодного тиску щодо Росії. Тож дивіться не лише на заяви — дивіться на дії", - зазначив він.
На переконання Карпентера, європейці мають зараз "не лише збільшити обсяги виробництва оборонної продукції", але й "провести реформи, які Європа вже давно відклала в довгу шухляду, хоча й розуміла, що ці зміни необхідні".
"Зараз — момент, щоб взяти бика за роги і реалізувати ті зміни, які зроблять Європу більш конкурентоспроможною. У неї є блискучі вчені, якісний людський капітал, верховенство права — всі умови для успіху й здатності випереджати світ. Але для цього слід здійснити глибинні системні реформи. Втім, проблема номер один — це допомогти Україні завдати поразки Росії, бо без цього жоден інший елемент не спрацює", - заявив він.
Як повідомляв Укрінформ, за деякими експертними оцінками, країни Європи відстають у розвитку оборонно-промислового комплексу від США на три-десять років за деякими напрямками.
