Член Нацради координує медійний супровід українського кардинала, який братиме участь у виборах Папи Римського
Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Максим Онопрієнко забезпечує медійний супровід подій за участю українського кардинала Миколи Бичка, який голосуватиме під час конклаву (закриті збори кардиналів) у Римі, де обиратимуть нового Папу Римського. Про це повідомляє сайт регулятора.
У коментарі «Детектору медіа» Максим Онопрієнко розказав, що таким чином вирішив допомогти своєму однокурснику із семінарії: «Це виняткова ситуація. Вперше в історії Україна має кардинала, який братиме участь у конклаві з правом голосу. І так сталося, що цей кардинал — мій добрий знайомий і колишній однокурсник із семінарії, Микола Бичок. Ми спілкуємось багато років, і він звернувся з проханням допомогти, бо отримав численні запити від медіа, але не мав можливості відповідати на всі прохання про інтерв’ю, ввімкнення, коментарі. Щоб задовольнити суспільний запит, ми вирішили організувати відкриту зустріч з медіа. Я взявся координувати цей процес, аби він був професійним і відкритим».
Член Нацради намагатиметься допомогти українським журналістам якісно висвітлити подію, а саме модеруватиме публічні заходи, допомагатиме з комунікацією, пояснюватиме контекст — і для української, і для міжнародної аудиторії.
Максим Онопрієнко закликав українських журналістів, які хочуть отримати матеріали з пресконференції українського кардинала після конклаву, звертатись до нього.
«Це також продовження системної співпраці регулятора з Всеукраїнською радою Церков. У нас із ними є меморандум, який передбачає, зокрема, підтримку важливих релігійних подій у публічному просторі. Врешті, Національна рада виконує не тільки регуляторну функцію, а і просвітницьку», — додав він.
Також Максим Онопрієнко звернув увагу на те, що його поїздка до Риму відбувається не коштом державного бюджету, а завдяки підтримці української громади в Австралії, зокрема Мельбурнської єпархії.
Вибори проводять закритим голосуванням, допоки не оберуть Папу Римського. Для обрання кандидат повинен набрати дві третини голосів плюс один голос. Після кожного голосування від спалювання бюлетенів з димаря над Сикстинською капелою піднімається темний дим. Про обрання нового понтифіка зовнішньому світові сповіщають білим димом.
Як пише «ВВС Україна», увечері в середу, 7 травня, пройшов перший раунд голосування, після якого з труби Сикстинської капели пішов чорний дим. Це означає, що жоден із кандидатів не набрав необхідної більшості голосів.
Фото: сайт Нацради
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

