/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F009f91a652d311de7a534b227f2015b3.jpg)
ChatGPT руйнує життя людей: вважають себе пророками і відриваються від реальності
Через пристрасть до штучного інтелекту люди можуть кидати повсякденні справи, проголошувати себе пророками і врешті-решт втрачати близьких.
Про це пише Rolling Stone.
Видання наводить кілька подібних історій. Наприклад, пара розлучилася після того, як чоловік захопився філософськими бесідами з ШІ і навіть доручав йому аналізувати стосунки з дружиною.
Але на цьому тривожна історія не закінчилася. Жінка звернула увагу, що її колишній чоловік публікує в соцмережах дуже дивний контент. Коли їй вдалося зустрітися з ним, той почав розповідати про теорії змови — мовляв, у їжу людям додають мило, а мобільними телефонами краще не користуватися, щоб уникнути стеження. Себе він називав "рятівником світу".
"Усе це нагадувало "Чорне дзеркало", — згадує жінка.
Партнер іншої жінки був переконаний, що модель OpenAI "дає йому відповіді на питання всесвіту". Під впливом спілкування з ШІ він увірував, що він "наступний месія". Ще в одній парі нездоровому захопленню ChatGPT виявилася схильна жінка. За словами чоловіка, який врешті-решт вирішив із нею розлучитися, вона стверджувала, що він із ЦРУ, а одружився з нею для того, щоб стежити за її нібито суперздібностями.
І таких історій виявилося чимало — причому всіх їх об'єднувала повна відсутність зв'язку з реальністю.
Як зазначає видання, компанія OpenAI не відразу відповіла на запит про коментар щодо згубного впливу ChatGPT на деяких користувачів. Однак минулого тижня вона відкотила оновлення до GPT-4o, своєї поточної моделі ШІ. Компанія заявила, що при впровадженні оновлення "занадто зосередилася на короткостроковому зворотному зв'язку і не повністю врахувала, як взаємодія користувачів з ChatGPT розвивається з плином часу".
Також видання звертає увагу, що деякі творці контенту активно експлуатують такий відрив від реальності та заводять своїх передплатників в абсолютно вигадані світи.
Раніше Фокус писав, що при спілкуванні з ChatGPT ввічливість ні до чого — це призводить донадмірного споживання електроенергіїі дорого обходиться компанії OpenAI.
Також стало відомо, що є певніправила, яких треба дотримуватисяпід час використання ChatGPT. Наприклад, не можна ставити чат-боту запитання кримінального характеру або ділитися обліковими даними.

