Уряд схвалив Концепцію цифрової гігієни дітей дошкільного віку
2 травня під час засідання Кабінету міністрів України було схвалено Концепцію цифрової гігієни дітей дошкільного віку. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
У МОН пояснили, що документ розроблено у відповідь на виклики цифровізації та зростання ролі гаджетів у житті дошкільнят.
Метою Концепції — допомога дорослим сформувати умови для безпечного й усвідомленого користування технологіями дітьми в повсякденному житті та навчанні.
«Сьогодні діти зростають у цифровому середовищі. Водночас надмірне або безконтрольне користування гаджетами може зашкодити їхньому емоційному, мовленнєвому й пізнавальному розвитку. Ключові цілі Концепції — визначити доцільні межі використання цифрових технологій у дошкільній освіті, навчити дітей старшого дошкільного віку безпечно користуватися гаджетами та допомогти дорослим ліпше зрозуміти вплив цифрових пристроїв на розвиток дитини», — йдеться у повідомленні міністерства.
Там додали, що серед завдань Концепції — створити безпечну цифрову інфраструктуру в дитсадках, запобігати негативним наслідкам надмірного користування гаджетами та формувати цифрову грамотність у дітей, вихователів і батьків.
«Реалізація Концепції сприятиме зменшенню ризиків надмірного чи несвідомого користування цифровими пристроями, підвищенню рівня цифрової грамотності педагогів і батьків, налагодженню контролю за цифровою поведінкою дітей та ліпшій підготовці вихователів до роботи з технологіями в сучасному освітньому середовищі. Водночас проведення перевірок цифрової грамотності працівників закладів дошкільної освіти не передбачено — акцент зроблено на підтримку й розвиток їхніх компетентностей», — розповіли у МОН.
Нагадаємо, що у березні уряд затвердив план дій із цифровізації до 2026 року. До його реалізації залучені 25 органів державної влади, включно з Мінцифрою. Їхня мета — зробити послуги максимально доступними для кожного українця: без паперів, черг та бюрократії.
Окрім того, нещодавно в Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року. Стратегія пропонує бачення, як створити сприятливі умови для бізнесу, стартапів, науковців, інвесторів і міжнародних партнерів у сфері інновацій, які є критично важливими для захисту суверенітету й територіальної цілісності, економічного розвитку країни, відбудови й підтримки процесу трансформації України.
Фото: пресслужба МОН
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
