Україну захистять "феодали" чи озброєне ополчення? Що не так із законом про зброю
Україну захистять "феодали" чи озброєне ополчення? Що не так із законом про зброю

Україну захистять "феодали" чи озброєне ополчення? Що не так із законом про зброю

Антизброярське лоббі проштовхнуло у Раді "кастрований" закон 5708

Напередодні повномасштабного російського вторгнення — 23 лютого 2022 року — Верховна Рада проголосувала у першому читанні за резонансний законопроєкт 5708 про "Про право на цивільну вогнепальну зброю". Він максимально ускладнив пересічним українцям набуття зброї, однак дає можливість виникнути касті озброєних "феодалів".

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів голова наглядової ради Української асоціації власників зброї (УАВЗ) Георгій Учайкін. Він пояснив, чому документ вийшов "кастрованим".

Більше читайте у публікації: "100 тисяч власників пістолетів не шмаляють один в одного": Георгій Учайкін про те, чому в Україні треба дозволити будь-яку зброю".

Експерт нагадав, що громадянин України набуває повної відповідальності у 18 років — може одружуватися і голосувати. Тобто, йому довіряють вирішення долі країни. Тому у цьому віці йому має бути доступний гладкоствол і мисливська рушниця. А карабіни і пістолети — можливо, з 21-го року.

— Законопроєкт 5708 передбачає, що гладкоствол можна мати з 21-го року, карабін — з 25-ти, а пістолети — з 30-ти, з попередніми п'ятьма роками володіння іншою вогнепальною зброєю і через п'ять років після закінчення воєнного стану. Іншими словами, ніколи. Звісно, адже для них ця тема — табу, — каже голова наглядової ради УАВЗ.

На його думку, так виникає каста обраних, наближених до влади "феодалів".

— Володіння громадянами короткоствольною зброєю докорінно змінює стосунки між ними і людьми, які тимчасово отримують владні повноваження. До озброєного громадянина ти апріорі будеш ставитись з більшою повагою. Ти не зможеш нехтувати його правами, бо він здатен їх захистити. Це фундамент справжньої республіки, якою є Україна, — каже експерт.

За його словами, Друга поправка до Конституції США зазначає: оскільки для безпеки вільної держави необхідне добре озброєне ополчення, право громадян володіти зброєю і носити її при собі не підлягає обмеженню.

— Саме завдяки добре озброєному ополченню ми частково пропетляли в 2014-му році. У 2022-му році ми дуже добре пропетляли в Київській, Чернігівській, Харківській, Сумській областях. Це було саме озброєне ополчення, бо люди виходили з власними карабінами і мисливськими рушницями в той момент, коли, не важливо з яких причин, держава не змогла бути спроможною, — підсумував Георгій Учайкін.

Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу", чому ідея влади щодо обміну бойової зброї на короткостволи — не спрацює.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader
loader