/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fcb91792d6ae5358d88d581ce70b6a8c2.jpg)
У Китаї створюють підводні дрони: у чому їхня особливість і яку небезпеку вони несуть
Вчені з Північно-Західного політехнічного університету та його Інституту Нінбо в Китаї знайшли спосіб поліпшити характеристики підводних безпілотних апаратів, досліджуючи поведінку скатів-мант.
Деталі дослідження розкрито у пресрелізі на порталі EurekAlert!
Як зазначають науковці, скати-манти є одними з наймайстерніших плавців, а їхнє велике співвідношення сторін корисне для створення великої підйомної сили порівняно з опором.
"Оскільки завдання підводних операцій стають дедалі складнішими і часто потребують кількох підводних апаратів для виконання групових операцій, необхідно черпати натхнення з групового плавання організмів, щоб спрямовувати формування підводних апаратів", — сказав дослідник Пенчен Гао.
Ґрунтуючись на реальних фотографіях, дослідники вивчили різні формації з трьох скатів: у тандемі, у трикутній конфігурації, коли одна манта попереду веде двох інших, і у зворотній трикутній конфігурації, коли одна манта слідує за двома іншими.
Вони визначили, що тандемна побудова значно збільшує тягу тільки для середньої особини, чия продуктивність безпосередньо визначає продуктивність усієї групи. Обидві трикутні побудови призводять до загального зниження ефективності порівняно з одиночним плавцем.
Очікується, що ці дані можуть допомогти оптимізувати майбутні підводні дрони, які працюватимуть у групах.
Нагадаємо, Китай спустив воду високошвидкісний підводний безпілотник Blue Whale, який може працювати автономно в дуже складних океанських умовах.
Також повідомлялося, що британська компанія SubSea Craft (SSC) представила в Портсмуті безпілотне надводне судно MARS для військових цілей.
