/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F2463912440fc52f3235d566db4821a08.jpg)
Субсидія на комуналку для пенсіонерів: як правильно розрахувати виплати
Кому можуть призначити субсидію
Житлова субсидія – це адресна державна соціальна допомога людям, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги, передає 24 Канал з посиланням на портал "Дія".
Її отримати можуть як громадяни України, так і іноземці чи особи без громадянства, що законно перебувають на території держави та проживають у багатоквартирних або приватних будинках. Житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний (з 1 жовтня по 30 квітня) і неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) сезони.
Субсидію може оформити:
- Людина, яка зареєстрована у житловому приміщенні;
- Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає на підставі договору оренди;
- Індивідуальний забудовник, будинок якого не використовують, але плата за комунальні послуги нараховується;
- ВПО, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні без укладення договору оренди;
- Неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки, недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку.
Як розрахувати субсидію
Обов’язковий відсоток платежу для кожної сім’ї розраховується індивідуально за встановленою формулою:
- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
- середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія;
- отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 20%, і в такий спосіб визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу;
- після цього розраховується розмір обов’язкової частини платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.
Зауважте! Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги більший визначеного для них обов’язкового платежу.
