/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F3ad2153306685296c4e0d98ad50a9f68.png)
Стареньких попередили – пенсія може поменшати через довідку: хто у зоні ризику
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є відповіді на дуже важливі питання. Так, для частини пенсіонерів, щоб отримувати більшу пенсію, потрібно надати Пенсійному фонду одну довідку.
Пенсії працюючих і працюючих можуть відрізнятися. І про факт звільнення чи працевлаштування пенсіонеру обов'язково потрібно повідомляти Пенсійний фонд, бо можуть бути сумні наслідки. Зокрема, йтиметься і про це.
Про це стало відомо завдяки інформації від експерта з пенсійних питань, журналіста Сергія Коробкіна у новому відео на YouTube.
Чому люди мають доводити очевидні речі?
Розберемося, чому людина недоотримує частину пенсії, чи то через сліпу бюрократію, чи то через недосконале законодавство. Розберемо конкретну ситуацію глядачки нашого ютуб-каналу. Жінка написала свою історію та питання у коментарях.
Історія пенсіонерки
Отже, суть історії полягає в тому, що жінка не працює, але довести це не може. Тому вона недоотримує частини пенсії. Пенсію їй призначили у 2018 році, тоді вона ще продовжувала працювати до лютого 2022 року. Потім її фірма призупинила діяльність, більшість працівників написали заяви на відпустки власним коштом. З травня 2023 року жінка виїхала за кордон і з жовтня 2023 року її остаточно звільнили. При цьому вона не має ні копії наказу про звільнення, ні трудової книжки, все залишилося в Україні. Але вона запевняє, що весь цей час підприємством надавалася звітність про сплату єдиного внеску.
"Пробувала спроби повідомити Пенсійний фонд про зміну свого статусу через їхній портал, він просить скани. Якщо вони бачать, що пенсіонер почав працювати, то хіба вони не бачать, що перестав працювати? Як мені діяти в такій ситуації?".
Відповідні у Пенсійному фонді
Як то кажуть, "без папірця ти комашка, а з папірцем людина". Ось Пенсійному фонду потрібне підтвердження, що ви офіційно не працюєте. Вони бачать, що сплати внесків уже немає, але формально треба ще додати якийсь документ чи довідку з роботи, чи трудову книжку. Навіть якщо підприємство у простій, людину все одно вважають працюючою. Таке правило діє, до речі, і стосовно пенсіонерів-підприємців. ФОП відкритий, але доходів та внесків немає. Все одно у такого пенсіонера у пенсійній справі стоїть статус, що він працює.
Які обмеження для працюючих пенсіонерів
А, як відомо, працюючим пенсію можуть виплачувати у трохи меншому розмірі. Наприклад, зараз для всіх непрацюючих застосовують для розрахунку пенсії прожитковий мінімум у розмірі 2361 гривня, від якого залежить мінімальна пенсія та доплата за понаднормовий стаж. А в описаному випадку у жінки, очевидно, досі застосовується прожитковий мінімум у розмірі 1 700 гривень, що діяло на момент призначення пенсії. Оскільки її досі вважають чинною, цей показник не переглядається.
За словами Сергія Коробкіна, якщо у Держреєстрі стоїть відмітка, що ви звільнені, то це маємо врахувати навіть без паперових підтверджень. Цікаво, що для переселенців є послаблення. У Порядку зазначено, що у разі відсутності будь-яких документів щодо факту звільнення, це підтверджується суто формально на підставі заяви із зазначенням дати, з якої особа не працює та поясненням обставин, у зв'язку з якими неможливо надати паперові документи або зробити відповідні записи.
Раніше повідомлялося, ПФУ не врахує деякі періоди у стаж: хто буде змушений працювати після 60 років.
Також, вистачить на пачку макаронів: пенсіонерам кинуть доплати від 200 гривень.
