/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb33495985c8a5d75cac07c445bd005dd.jpg)
Обов'язок, а не жест вдячності: у яких країнах обов'язково треба лишати чайові
Чайові – це важлива частина культури обслуговування. Та вона відрізняється залежно від країни. 24 Канал розповідає про 5 країн, де чайові – це обов'язкова частина оплати послуг, а не просто гарний жест.
У яких країнах чайові є обов'язковими
США. Працівники закладів харчування у Штатах отримують мінімальну ставку, тому основний їхній заробіток – це чайові. Тут прийнято завжди залишати 15 – 25% на чай.
Канада. Тут ситуація аналогічна. У ресторанах, таксі та готелях заведено залишати 15 – 20% чайових. Виняток – заклади з фастфудом, тут від нас не очікуватимуть додаткових грошей.
Мексика. Через низькі зарплати у сфері обслуговування тут від туристів та відпочивальників очікують обов'язкові 10 – 15% чайових у ресторанах, готелях і на екскурсіях.
Єгипет. У цій країні існує навіть ціле поняття, яке пов'язане з чайовими – "бакшиш". Єгиптяни усюди очікують чайових – у готелях, на екскурсіях, в ресторанах тощо. Сума залежить від того, наскільки клієнт задоволений сервісом.
Таїланд. Тут заведено заокруглювати суму або залишати 10% чайових, якщо вам сподобався сервіс.
Де потрібно залишати чайові / Фото Ron Lach, Pexels
Де чайові можуть образити
У деяких європейських країнах чайові часто одразу враховують у чек. У тих, де цього не роблять, гроші на чай можна лишати за бажанням. Та працівники сфери обслуговування точно будуть раді такому бонусу.
Водночас існують країни, у яких чайові навпаки можуть образити працівників. Наприклад, у Японії вважають, що гарний сервіс має бути безплатним. Також не варто залишати чайові у Китаї, Південній Кореї та Австралії.

