Сьогодні спецпредставник президента США Кіт Келлог озвучив ідею створення демілітаризованої зони на фронті, на яку нібито вже погодилася Україна: ЗСУ та окупантам потрібно буде відійти на 15 км від позицій, на яких вони знаходяться зараз, після чого "сіру зону", яка утвориться, контролюватимуть війська "коаліції охочих". Втім, таку ідею розкритикував військовий експерт, ексспікер Генштабу Владислав Селезньов. У коментарі для Радіо NV він назвав причини, через які такий формат працювати не буде.
"Путін ніколи не зголоситься на половинчасту реалізацію свого плану. Адже на момент виходу на переговорний трек марить здобути контроль над шістьма регіонами нашої країни, причому офіційний, із внесенням змін до міжнародних угод", — пояснив експерт. Він додав, що диктатор і надалі хоче захопити всю Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області, а також Севастополь і Крим. Втім, це той сценарій, який стане капітуляцією України, тож Київ на це не погодиться.
Також Селезньов додав, що Україна вже "проходила" історію з відведенням сил та засобів від лінії фронту. Він нагадав, що з 2014-го по 2022-й було 25 домовленостей про перемир'я. Усі вони виявилися неефективними.
"Навіть моніторингова група ОБСЄ не була спроможна забезпечити сталий та безпечний периметр уздовж лінії боєзіткнення. Сподіватися, що вийде цього разу, мабуть, не варто", — застеріг він.
Раніше Келлог заявляв, що українська, американська та європейська делегації під час переговорів в Лондоні погодили перелік із 22 дій, які можуть стати основою для домовленостей щодо врегулювання війни. Та він зізнався, що Києву сподобалися не всі пункти.