/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F128d0b92f3fb4ae2729d63c24851e5cf.jpg)
Мерц вирушив у перше закордонне турне: перша зустріч - з Макроном
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, першою столицею, яку відвідає новий глава німецького уряду, є Париж, де він проведе переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном у Єлисейському палаці.
З Парижа Мерц вирушить до Варшави, де зустрінеться з прем'єром Дональдом Туском.
Як повідомили у відомстві канцлера, 9 травняМерцвідвідає Брюссель, де в нього заплановані зустрічі з керівництвом ЄС (президентами Євроради Антоніу Коштою та Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн) та НАТО (генеральним секретарем Марком Рютте).
Найближчим часом заплановано і візит до Лондона. До саміту G7 у Канаді в середині червня канцлер планує вирушити до Вашингтона та зустрітися з президентом США Дональдом Трампом. 16 травня він візьме участь у зустрічі Європейської політичної спільноти в Тирані.
Раніше Мерц обіцяв, що «в перший чи другий тиждень свого канцлерства» відвідає Київ. Очікувалося, що це буде спільний візит з Макроном, Туском і прем’єром Великої Британії Кіром Стармером. Ця поїздка спочатку мала відбутися 9 травня на противагу до «параду Перемоги» в Москві, але на цей день (День Європи) в усіх зазначених політиків передбачені інші заходи. Втім, можна очікувати, що візит відбудеться найближчими днями.
Як повідомлялося, Мерца було обрано канцлером напередодні з другої спроби.
Фото: agenzianova
