Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати
Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати

Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати

Для всіх наших шанованих читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні вже багато років діє обмеження на розмір майже всіх видів пенсій, у тому числі звичайних за віком.

У пенсіонерів є безліч питань щодо цих видів виплат.

Відповіді на ці питання постаралися надати спеціалісти видання "На пенсії".

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Так, мешканець Вінницької області Сергій Тундик звернувся із таким питанням:

"Я народився у 1940 році. Хочу з вашою допомогою з'ясувати кілька деталей із соціальних виплат. Вважаю, що в деяких випадках мої права грубо порушуються. Я не держслужбовець, щоб мені обмежували пенсію.

Я звичайний працівник, який все життя справно платив податки. А тепер при нарахуванні пенсії мені встановлюють якусь "стелю" і застосовують так звану "зрівнялівку".

Звертатися до суду, на мою думку, марно — є досвід. Колись намагався досягти підвищеної доплати як дитина війни. Є рішення і місцевого та апеляційного суду, але їх ніхто не виконує. Порадьте, що робити”.

Стеля для пенсії: що каже закон?

В Україні вже багато років діє обмеження на розмір багатьох видів пенсій, у тому числі і звичайних за віком. Максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. На сьогоднішній день це 23610 гривень (2361 грн. х 10). Цю норму закладено у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсійні питання, фото: Facebook//ПФУ

Доплати за вік не для всіх

Щодо компенсаційної доплати за досягнення певного віку, то вона передбачена лише тим, у кого розмір пенсії не перевищує 10 340,35 гривні. Це зазначено у постанові Кабміну №168 від 24 лютого 2023 року.

Таке чинне законодавство. А наскільки він справедливий – це вже питання риторичне.

Пенсійні питання, фото: Facebook//ПФУ

Чому навіть суд не допомагає?

Щодо судових рішень, то вони справді на сьогоднішній день далеко не завжди виконуються. Можна виграти у Пенсійного фонду, але достойної доплати до пенсії не отримати. Зокрема це пояснюють тим, що в бюджеті недостатньо коштів на виплати, передбачені судовими інстанціями. Хоча, що стосується справ, пов'язаних із дітьми війни, то тут процедура глибша і складніша: законодавці разом із чиновниками роблять усе, щоб подібні позови стало складніше вигравати.

Також тут проблема у тому, як виписані ці судові рішення, як вони сприймаються та трактуються в органах державної влади.

Тому дати якусь дієву пораду в цьому випадку складно, бо такі є реалії. На жаль, навіть звернення до суду не завжди гарантує відновлення справедливості.

Раніше повідомлялося, пенсіонери у сльозах після перерахунку: чому не відчули підвищення.
Також, хвороба боляче вдарить по гаманцю: від чого залежить розмір лікарняних у 2025 році.
Джерело матеріала
loader
loader