/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F7c0b2ed854eb76d545bd69c5a8a8ab11.jpg)
Європарламент закликав Косово і Сербію прискорити євроінтеграційні реформи
Європарламент у середу підтримав дві доповіді щодо оцінки євроінтеграційного прогресу Сербії і Косова за 2023-2024 роки та закликав їх прискорити необхідні реформи.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
7 травня Європарламент підтримав дві доповіді щодо прогресу Косова і Сербії у реформах, необхідних для вступу до ЄС, протягом 2023-2024 років.
Доповідь щодо Косова схвалили 353 голосами "за", Сербії – 419 голосами "за".
Щодо Косова відзначили, що Приштина досягла значних зрушень у виборчих реформах, захисті фундаментальних прав та сфері економічній стійкості.
Водночас відзначили проблеми у сфері судової реформи, свободи ЗМІ, ефективного врядування та цифровізації.
Окрім того, Косово закликали посилювати свої спроможності для протидії зовнішнім кампаніям впливу та дезінформації, зокрема з боку Росії та Китаю, з метою дестабілізації регіону.
Щодо Сербії відзначили, що Белграду ще слід покращувати "внутрішній політичний діалог", покращувати ситуацію з верховенством права та антикорупційними реформами, а також працювати над нормалізацією відносин із Косовом.
Євродепутати закликають обидві сторони забезпечити виконання Брюссельських та Охридських домовленостей, у тому числі щодо створення Асоціації сербських муніципалітетів, тоді як від Сербії очікують припинення спротиву щодо членства Косова у регіональних та міжнародних організаціях.
Сербію закликали забезпечити незалежність ключових інституцій, включно з регуляторами у сфері ЗМІ, та забезпечити повне впровадження рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ та органів Ради Європи щодо виборчої реформи до того, як будуть проходити наступні вибори.
Окрім того, євродепутати закликали до прозорого розслідування трагедії з обвалом навісу залізничного вокзалу у місті Новий Сад, що стала "спусковим гачком" для масштабних протестів, як і розслідування тверджень про застосування незаконних спецзасобів проти протестувальників.
Євродепутати висловили стурбованість звістками про тиск на викладачів, які підтримали студентські протести.
Читайте також Балканська "залізна завіса": як країни регіону розходяться по різних військових союзах.

