/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F36a744a1d17610bb51b56c5ca04cd1d7.jpg)
Як вивчити назви місяців українською: практичні та гумористичні поради
Українські місяці раніше могли мати синонімічні назви, однак ці 12 — вже усталені
Іноді люди забувають, як називаються українською популярні квіти або ж 12 місяців. Турбуватися не варто, вивчити їх можна завдяки кільком простим вправам.
Перше, що треба запам’ятати, українською назви місяців не кальковані, а тісно пов’язані із життям наших пращурів. Це перший спосіб запам’ятовування — за подіями.
Так, в січні — підсікали дерева, щоб навесні викорчувати, в лютому — люті морози, в березні — рухається сік в березі, у квітні — все розквітає, в травні — буяють трави, в червні — збирали шкідника-червеця, з якого добували фарбу, в липні — цвіла липа, в серпні — серпом збирали врожай, у вересні квітнув верес, в жовтні жовтіло листя, в листопаді воно падало, в грудні земля перетворювалась на замерзлі грудки. Є навіть відповідний віршик про кілька місяців:
Січень січе, лютий лютує,
Березень воду у річку готує.
Квітень квітами всіх зустрічає,
А травень травою степи укриває.
Другий спосіб — створити асоціативний ряд, власні підказки. Наприклад, асоціювати січень із засніженими полями, червень з червоними полуницями, а серпень — з запашними стиглими яблуками.
Є ще й відомий гумористичний пікантний спосіб запам’ятати назви місяців. починається він так: "Потрібно в серпні під вересень…".
