/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F8e5103b91edf465e12acd0c3d318426b.jpg)
Дев'ятеро близнюків відсвяткували четвертий день народження: як вони тепер виглядають
Нещодавно у подружжя Халіми Сіссе та Абделькадера Арбі відбулось особливе свято — їх дев'ятьом близнюкам виповнилося чотири роки.
Про свято детальніше розповідає книга рекордів Гіннеса.
Брати Мохаммед VI, Ельхаджі, Умар і Бах, а також сестри Кадідія, Фатума, Хава, Адама та Уму відсвяткували вже четвертий день народження. На фотографіях вони позують зі своїми батьками.
"З дітьми все добре, з милості Божої. Вони так виросли з моменту свого останнього дня народження, і зміни в них дуже помітні. Їхній 4-й день народження ми вирішили відсвяткувати з розмахом, як належить знаменитостям", — розповіла Халіма.
Ці діти стали першим відомим випадком виживання дев’яти дітей, народжених під час одних пологів, й вважаються рекордсменами. У 1971 році Джеральдін Бродрік з Австралії народила дев'ять немовлят, однак в тому випадку жодна дитина не вижила.
Батьки близнят родом з Малі. Спочатку лікарі вважали, що Халіма чекає на сімох дітей. Решту двох виявили лише після того, як уряд Малі направив її та Абделькадера до спеціалізованої клініки в Марокко.
П’ятеро дівчаток і четверо хлопчиків народилися передчасно за допомогою кесаревого розтину на 30-му тижні вагітності (зазвичай вагітність триває близько 40 тижнів). Усі немовлята важили від 0,5 до 1 кг.
Це настільки рідкісний випадок, що їх народження стало світовою сенсацією. Й до того часу, й після того не було зафіксовано жодного випадку, коли виживала така кількість немовлят, народжених одночасно.
Однак це означало, що пологи були пов'язані з певним ризиком, тому Халіма та її діти так довго залишалися в Марокко. Вони жили в спеціально обладнаній квартирі, де при необхідності завжди була команда медсестер.
Раніше Фокус писав, що у Великій Британії народились хлопчик і дівчинка з інтервалом у чотири місяці. При цьому обидві дитини є генетичними близнюками.
Зазначимо, що зараз народжується більше близнюків, ніж будь-коли за всю історію людства. Це зростання являє собою вимірний результат того, як змінилася репродуктивна функція людини за останні десятиліття.

