Заява Трампа про залучення Ердогана до врегулювання війни РФ проти України є просто риторикою - експерт
Заява Трампа про залучення Ердогана до врегулювання війни РФ проти України є просто риторикою - експерт

Заява Трампа про залучення Ердогана до врегулювання війни РФ проти України є просто риторикою - експерт

Заява президента США Дональда Трампа про намір залучити турецького лідера Реджепа Тайїпа Ердогана до посередництва у війні між Україною та Росією виглядає як порожній жест, бо не враховує реальних пріоритетів Туреччини.

Таку думку виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос висловив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Моя думка, що це просто риторика. Трамп любить гучні заяви, які привертають увагу, але часто за ними немає конкретики чи реального плану. Назвати Ердогана посередником — ефектний хід, що вписується в його стиль "миротворця", але без чітких домовленостей і механізмів це виглядає як спроба показати активність, а не реальний крок до миру», - зазначив Семиволос.

У цьому контексті він привернув увагу до того, що команда президента США вже надсилає суперечливі сигнали - від "швидкого миру" до "це не буде легко".

«Скоріш за все, це (заява Трампа щодо залучення Ердогана до перемовин - ред.) гра на публіку, щоб підкреслити контраст із попередньою адміністрацією», - припустив експерт.

Він додав, що Трамп, називаючи Ердогана посередником, не пропонує нічого, що могло б зацікавити Туреччину чи компенсувати її зусилля в посередництві, особливо коли Анкара вже перевантажена близькосхідними проблемами.

«Без конкретних стимулів — наприклад, підтримки в сирійському питанні або завершенню війни в Газі, економічних бонусів — Ердоган навряд чи кине всі ресурси на українсько-російський трек. До того ж, Трамп не згадує, як вирішувати конфлікти інтересів Туреччини з Росією (як-от у Сирії чи Лівії), що робить його заяву ще більш абстрактною. Отже, заява виглядає як порожній жест, бо не враховує реальних пріоритетів Туреччини», - резюмував виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, під час якої наголосив на важливості співпраці задля припинення російської війни проти України.

Теги за темою
США війна Дональд Трамп Туреччина
Джерело матеріала
loader
loader