/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd16ba5bb87b541191facaf8306d231b4.jpg)
В Україні у травні розпочнуться зйомки нового фільму про УПА
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила Народна артистка України, виконавиця ролей у серіалі «Спіймати Кайдаша», фільмах «Будинок «Слово». Нескінчений роман» та «Припутні» акторка Ніна Набока.
«У травні почнуться зйомки історичного фільму. 50-ті роки, УПА, гратиму повитуху, дуже добру жінку, що бійців від радянської влади ховає, їсти їм носить в ліс», – розповіла вона.
За словами акторки, з повним сценарієм фільму вона ще не ознайомилася, але це буде важлива для виховання наступних поколінь історія про боротьбу українців проти окупантів.
«Це історія, яку повинні знати, щоб не казали на біле чорне. У нас на Донбасі з молоком матері всотувалося "бандера" як лайка. Ми, діти, не розуміємо, що це, але знаємо, що це погано. Батько образив мене, кажу на нього – "бендеровець!"» – пояснила Народна артистка.
За її словами, виконання ролі у цьому фільмі стане її інструментом боротьби проти багаторічної злочинної політики росіян в Україні. «Любити свою Батьківщину, свою землю – це, виявляється, погано, треба кац*па любити! От чому нас вчили, бо для них перше діло – оббрехати. І тому я з великим задоволенням гратиму цю роль. Буду патріотку України грати з усіх сил, які у мене є. Покажу, як вона бореться за свою землю, допомагає її захисникам, бо прийшли чужі й чоботом топчуть Карпати», – зазначила Набока.
На її думку, для патріотичного виховання українців сьогодні необхідно знімати фільми за мотивами української класики та влаштувати безкоштовні курси вивчення української мови. «Я б красиву класику знімала. Я б "Лісову пісню" так зняла – всі б дивилися. І організувала б безкоштовні лікнепи української мови, щоб вони вбили російську. А потім – як у країнах Балтії: складаєш іспит з української мови – ти українець, ні – давай в Росію або куди хочеш, ти не громадянин», – заявила вона.
За словами акторки, зробити українську мову і культуру модною, трендовою могло б мистецтво – кіно, естрада, література. «Треба було українські фільми знімати, українські пісні співати, а не російськими забивати. Якби була державна програма така, все б стало на місце», – зауважила Набока.
На думку Народної артистки, зараз у процесі українізації дуже допомогли б 3-5-місячні мовні курси, і є люди, готові викладати на них безкоштовно, але ініціативі необхідна державна підтримка. "Хтось повинен з державних діячів дати цьому хід, задати рівень українізації, бо ми тут будемо битися довго і нічого не зробимо. Я безкоштовно на такі курси піду, буду викладати, вірші, монологи давати читати, сценки робити (краще, коли навчання – через творчість). Я піду, організую, щоб якусь користь принести знанням української мови і української культури. І сподіваюся, знайдуться послідовники», – заявила Набока.
Як повідомляв Укрінформ, у січні цього року у Хмельницькому відбулася прем’єра короткометражного фільму «Коли співають мертві», присвяченого діяльності ОУН-УПА в області.

