Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом
Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом

Сухопутні війська Збройних сил України впроваджують Систему управління транспортом (TMS), що спрямована на централізацію транспортних операцій, оптимізацію логістики та підвищення бойової готовності військ.

Про це повідомили учасники брифінгу «Сухопутні війська ЗСУ прискорюють логістику завдяки TMS: крок до перемоги через технології», що відбулася в Укрінформі.

«В умовах високої інтенсивності бойових дій і динамічної зміни обстановки логістичне забезпечення перестало бути просто допоміжною функцією. Воно перетворюється на критично важливий елемент, що безпосередньо впливає на боєздатність підрозділів, своєчасність виконання завдань і найголовніше - на збереження життя наших захисників», - зазначив начальник управління комунікацій Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом - Фото 1

За його словами, традиційні підходи, які були ефективні в минулому, можуть бути недостатніми для відповіді на актуальні загрози і виклики.

«Ми повинні бути на крок попереду, використовуючи всі наявні можливості для побудови гнучкої, стійкої та високотехнологічної системи логістичного забезпечення, здатної ефективно підтримувати наші війська на полі бою та наближати нашу перемогу», - наголосив Саранцев.

Своєю чергою командувач логістики Сухопутних військ ЗСУ Юрій Погрібний зауважив, що логістика в умовах війни - це «час, що рятує життя, цифри, що відображають боєздатність, і люди, які реалізують це щодня в найскладніших умовах».

«Сьогодні ми презентуємо не просто впровадження чергової IT-системи, ми впроваджуємо зразок сучасної військової логістики, модель, яка вже зараз задає темп змін в Сухопутних військах Збройних сил України та відповідає на ключовий виклик цієї війни», - сказав він.

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом - Фото 2

Погрібний пояснив, що Система управління транспортом (TMS) є частиною масштабної трансформації Сухопутних військ, яка передбачає фундаментальні зміни в підготовці особового складу, впровадження новітніх технологій, цифровізацію процесів та прозорі управління, що мають зробити Сухопутні війська високотехнологічними, гнучкими та адаптивними.

«Ми працюємо з чіткими показниками ефективності, такими як швидкість, економність та прозорість. Ці метрики дають нам можливість зробити логістику прогнозованою, керованою та адаптивною», - сказав командувач логістики Сухопутних військ.

Він акцентував, що обсяг перевезень у Сухопутних військах нині перевищує обсяги найбільших логістичних компаній України.

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом - Фото 3

«Ми - найбільший оператор в державі. Саме тому впровадження автоматизованого управління перевезеннями - це не забаганка, а вимога, виконання якої є критично важливим», - додав він.

При цьому офіцер організаційно-планового відділу штабу командування логістики Командування Сухопутних військ ЗСУЄвген Дьордяй зазначив, що раніше, щоб передати вантаж у бойові підрозділи, «на руках у логістів були телефони, папери та години координації, а нині цей процес займатиме декілька годин максимум - одне робоче місце, один логіст і одна система, яка координує всі дії».

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом - Фото 4

«На практиці процес перевезення за допомогою TMS буде виглядати таким чином: замовник створює запит у системі; система автоматично формує за конкретним маршрутом рейс та передає безпосередньому виконавцю; заявка закріплюється за конкретним підрозділом та конкретним водієм, якому передають деталі, а далі диспетчер контролює у реальному часі виконання завдання і при виникненні форс-мажорних обставин коригує маршрут», - пояснив Дьордяй.

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом - Фото 5

Радниця міністра оборони Оксана Ферчук повідомила, що ця українська система функціонуватиме на базі програмного забезпечення SAP, яке використовується в арміях НАТО для координації процесів управління оборонними ресурсами.

«На першому етапі ми проведемо пілотне впровадження і адаптуємо програмне забезпечення у Сухопутних військах, а після цього забезпечимо масштабування, зокрема, в інших командуваннях», - наголосила радниця.

Сухопутні війська впроваджують Систему управління транспортом - Фото 6

За її словами, програмне забезпечення вже на 80% готове для застосування.

«Командування Сухопутних військ наразі є лідером у впровадженні автоматизованих рішень саме в логістичному забезпеченні. Маємо вже більше 100 військових частин, які працюють з нашою командою по впровадженню SАP за такими напрямками: наземні системи озброєння, речове забезпечення, постачання запчастин, БПЛА та паливно-мастильних матеріалів», - зауважила Ферчук.

Як повідомляв Укрінформ, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив про необхідність покращення логістичного та бойового забезпечення і відновлення пошкодженої військової техніки в умовах наступу російських військ.

Теги за темою
Збройні сили України Транспорт
Джерело матеріала
loader
loader