Розкриті технічні характеристики польського наземного роботизованого комплексу Tarantula
Розкриті технічні характеристики польського наземного роботизованого комплексу Tarantula

Розкриті технічні характеристики польського наземного роботизованого комплексу Tarantula

Польща офіційно запускає програму масштабного впровадження роботизованих наземних систем у свої Збройні сили, підписавши контракт на постачання мобільної безпілотної розвідувальної платформи Tarantula. Проект реалізує дослідницький інститут Łukasiewicz-PIAP, що спеціалізується на робототехніці. За умовами угоди, буде поставлено 96 комплексів із можливим розширенням до 130 одиниць у 2026−2027 роках. Загальна вартість — близько 13 мільйонів доларів США.

Платформа Tarantula призначена для розвідки місцевості в умовах бездоріжжя та міської забудови, зокрема для проникнення в зони, недоступні для людини. Один із ключових критеріїв — здатність системи працювати в умовах прямого зіткнення з противником. Комплекс передбачає передачу відео та аудіо в реальному часі зі стійкістю до радіоелектронної боротьби. Управління здійснюється однією особою, а транспортування — можливе в десантних відсіках наземної й авіаційної техніки.

Проект Tarantula є перезапуском давньої ініціативи, що бере початок ще з 2014 року. Тоді було укладено контракт із приватною компанією на постачання роботів MTGRR ізраїльської розробки, проте після низки невдач і провальних випробувань проєкт згорнули. Поточна програма базується на платформі Fenix 2.0, яка створена в Польщі та відповідає новим вимогам Міноборони.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що війна в Україні стала поштовхом для інвестицій у безпілотні системи. З цією метою в країні створюється фонд розвитку оборонної промисловості, який дозволить підтримати локальних виробників шляхом перерозподілу бюджетних коштів та використання фондів ЄС.

Джерело матеріала
loader
loader