/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fb5809ce532ae28ac18374e6dc7fbb3b5.jpg)
Спадкоємець Путіна: пошук усередині "сім'ї", чесний кастинг чи підготовка до зміни влади
Чому Путін раптом заговорив про спадкоємця - на тему, яка в Росії була жорстко табуйована? Намагаючись відповісти на це запитання, журналіст Вадим Денисенко перебирає кілька ймовірних сценаріїв і доходить певного висновку…
Путін вперше заговорив про наступника. Що сталося?
Путін заявив, що постійно (!) думає про наступника і напевне, буде обрано кілька претендентів, а потім почнеться щось схоже на кастинг. Отже, що це означає?
- Тема наступника була табуйоване в російській політиці доволі давно, а попередні президентські вибори (березень 2024), здавалося, поставили крапку в цьому питанні. Правда, в Росії склалася ситуація, при якій табу на наступника не заважало елітам фактично жити в логіці транзиту влади.
- В чому полягає логіка транзиту? Перш за все, в системі глобального перерозподілу майна (націоналізація)… І виглядає так, що перерозподіл відбувається в інтересах семи сімей (Чемезов, Патрушев, Кірієнко, Ротенберги, Ковальчуки, Сєчін і Кадиров, хоча за останній рік останній не отримав нічого). Складається враження, що ця група людей стає новою наделітою. При цьому тандем Патрушев-Чемезов залишається найпотужнішим, попри те, що Патрушев, де-факто, втратив статус наглядача за силовиками.
- Окремо слід зупинитися на тому, що новітнім каталізатором теми наступника став спецпосланець Путіна Дмітрієв, якого дехто почав відразу причисляти до статусу "ставленика сімʼї" через близькість до доньки Путіна. Також, з великою долею імовірності, ми можемо говорити про те, що сам Дмітрієв піддався певній обструкції зі сторони "старої гвардії". Водночас зараз точно зарано говорити про Дмітрієва як ставленика сімʼї.
- Важливо окремо звернути увагу на те, що російське суспільство давно "вагітне" ідеєю наступника. Наші соціологічні дослідження показали, що більше ніж половини населення є страх, що Путін помре і не призначить наступника, а третина вважає, що наступник є, але їм поки його не покажуть, бо "ще зарано". Але, звичайно, думка народу Путіну мало цікава в цьому питанні. Головна причина заяви про наступника, судячи з усього, повʼязана виключно з елітними іграми.
- Отже, що могло стати каталізатором цієї заяви? Перш за все ми маємо виходити з того, що найближчим часом ніякого наступника не буде. По-друге, Путін, як і раніше, бачить свою головну політичну роль виключно як єдино можливого арбітра. По-третє, такі заяви робляться з двох причин: або через невпевненість і параною, або це "трюк" Сталіна чи Мао для того, щоб оточення почало прохати його залишитися і нікуди не йти. А паралельно він "перевірятиме на вошивість "оточення.
Але повторюся: поки ніякого транзиту влади нема і Путін не збирається шукати реального наступника. Але гру він вже почав. Отож жуйка про нового Путіна запущена. Ну, а нам потрібно памʼятати: наша найбільша загроза — відсутність іншої ідеології, ніж ідеологія "русского мира". 98-99% росіян, включно з аполітичними та "хорошими", тою чи іншою мірою — адепти саме цієї ідеології.
Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

