Мовний омбудсмен розповів про сповільнення дерусифікації в Україні
Мовний омбудсмен розповів про сповільнення дерусифікації в Україні

Мовний омбудсмен розповів про сповільнення дерусифікації в Україні

Процеси дерусифікації в Україні сповільнилися, а деякі директори шкіл та викладачі мають недостатній рівень володіння українською мовою. Про це повідомив уповноважений з питань захисту державної мови Тарас Кремінь у ефірі програми "Новини.LIVE", пише Comments.ua.

- Я вам скажу, що у нас є директори шкіл, які не мають сертифікатів про рівень володіння державною мовою. У нас є вчителі, які не володіють на належному рівні українською мовою… Це проблема. У нас є заклади освіти, на сайтах яких немає української мови, - зазначив мовний омбудсмен.

Кремінь підкреслив, що існування двомовності в освіті може призвести до негативних наслідків.

- Це уповільнення, яке ми фіксуємо у сфері освіти, це ті небезпеки і загрози, які на нас чекають на десятиліття вперед. Якщо ми зараз не зможемо знайти вихід з цієї критичної ситуації, а я вважаю, що режим двомовності у сфері освіти – це критична ситуація. Ми будемо мати значно більші проблеми, - додав він.

Мовний омбудсмен також звернув увагу на процес русифікації в тимчасово окупованих регіонах, а також в медіа, соціальних мережах та на вплив російської пропаганди.

  • 2 травня мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив, що в українських школах 345 учнів здобувають освіту російською мовою, а 109 вивчають її як другу іноземну.  
  • 29 квітня опитування КМІС показало, що в Україні продовжує зростати кількість людей, які вважають, що російську мову не слід вивчати в школах з українською мовою навчання, – у 2023 році таких було 52%, а тепер їх уже 58%. 
Джерело матеріала
loader
loader