До Дня піхоти у Києві відкрили фотовиставку «Перша лінія»
До Дня піхоти у Києві відкрили фотовиставку «Перша лінія»

До Дня піхоти у Києві відкрили фотовиставку «Перша лінія»

До Дня піхоти у Києві на залізничному вокзалі "Південний" відкрилася фотовиставка "Перша лінія".

На ній представлені 50 світлин, що демонструють бойову роботу і побут українських піхотинців на фронті у 2022-2025 роки. У коментарі Укрінформу начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев повідомив, що фотовиставка охоплює "всю бойову географію" Сухопутних військ ЗСУ та піхоти.

До Дня піхоти у Києві відкрили фотовиставку «Перша лінія» - Фото 1 У Києві відкрили фотовиставку «Перша лінія» / Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ

"На фотовиставці представлені роботи, зроблені з початку повномасштабної війни: з 2022 року по 2025 рік. Для її створення нами було відібрані тисячі фотографій. Потім почався найскладніший процес: ми мали обрати лише 50 найкращих фото, які, на нашу думку, найкраще передають воєнну атмосферу. Тут ви бачите фото і з Херсонського, і Донецького, і Харківського напрямків. Тобто тут зображена вся бойова географія Сухопутних військ ЗСУ та піхоти. На нашу думку, саме ці роботи відображають буденність кожного українського піхотинця, який тримає фронт. Україна стоїть, бо стоїть піхота", - сказав Саранцев.

За його словами, кияни та гості столиці зможуть подивитися роботи військових фотокореспондентів на залізничному вокзалі "Південний" впродовж наступних двох тижнів. Після цього фотовиставка буде представлена в інших обласних центрах країни. Зокрема, в освітніх та культурних закладах.

Саранцев також додав, що під час відбору фото бралися до уваги не прізвища фотографів, а якість, сюжет і композиція.

За словами начальника першого Центру інформаційно-комунікаційної підтримки Сухопутних військ ЗСУ Тараса Ткаченка, фотовиставка до Дня Піхоти невипадково запрацювала саме на залізничному вокзалі "Південний".

"Наші нащадки будуть малювати портрет цієї повномасштабної війни саме за такими фотографіями. Для нас було важливо, щоб виставка відбулась не десь у музеї, а саме тут - на залізничному вокзалі, де перехрещуються стежки мільйонів українців. Хтось із них їде на Схід, а хтось зі Сходу. Вони мають дивитися в ці очі і пам'ятати, завдяки кому наші громадяни досі мають можливість на мирне життя. А ті, хто їдуть на війну, повинні відчувати, що ми знаємо і цінуємо їх щоденну, важку працю", - наголосив Ткаченко.

Своєю чергою офіцер відділення комунікацій 24 ОМБр ім. короля Данила лейтенант Олег Петрасюк у коментарі журналістам розповів, що він є автором 11 робіт фотовиставки до Дня Піхоти.

"Здебільшого вони майже всі зображують бойову роботу, або ж побут піхоти. Я є пресофіцером бригади, яка вже майже рік стоїть на напрямку Часового Яру (Донецька область - ред.). Більшість фотографій, які тут є, були зняті якраз біля цього населеного пункту. І слід розуміти, що все, що робиться у військах, - працює на піхоту. Все, що робиться в армії робиться для того, щоб життя піхотинця було легшим, бо воно уже не легке", - наголосив Петрасюк.

У експозиції представлені роботи цивільних та військових фотографів. Зокрема, воєнного кореспондента Сергія Нужненка, фотографа та ветерана 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців Валентина Кузана, офіцера відділення комунікацій 15 Армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ Юрія Мате, фотокореспондентів Андрія Андрієнка, Оксани Чорної, Анатолія Мельника, Олександра Денисенка та інших.

Як повідомлялось, у вівторок, 6 травня, в Україні відзначається День піхоти. День установлений 19 квітня 2019 року п'ятим президентом України з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.

Теги за темою
Київ Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader