/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F896f7b678b6f4b84888d99d712eb8cfc.jpg)
Чужі борги за комуналку можуть стати вашою проблемою: адвокатка пояснила, хто у зоні ризику
Українцям можуть передатись чужі борги за житлово-комунальні послуги. Такий ризик існує лише у певних випадках, тому громадянам варто дотримуватися пильності. Про це розповіла адвокатка Дарина Азойцева у коментарі для "РБК-Україна".
Ризик отримати у власність чужу заборгованість існує при купівлі нерухомості. Однак не завжди у таких випадках новий власник зобов'язаний погашати ці борги.
Адвокат зазначила, що в Україні нерідкі ситуації, коли після купівлі квартири новий власник отримує рахунки з боргами попереднього мешканця. Іноді це незначні суми, а подекуди заборгованість за газ, воду та тепло збиралася роками й становить десятки тисяч гривень.
У таких ситуаціях буває, що комунальні підприємства відмовляються укладати новий договір на надання послуг, доки не сплачено стару заборгованість.
Дарина Азойцева наголосила, що якщо у договорі купівлі-продажу зазначено, що покупець погоджується погасити борги, то такі умови є правомірними. Якщо у договорі немає такого пункту, а продавець запевняв, що прострочених платіжок немає, але після реєстрації виявилася заборгованість, то новий власник не зобов'язаний платити.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українці потраплять під "комунальну амністію": кому закриють питання з боргами.

