Як правильно користуватися телефоном на бойовому завданні: поради для військових
Як правильно користуватися телефоном на бойовому завданні: поради для військових

Як правильно користуватися телефоном на бойовому завданні: поради для військових

В умовах війни мобільний телефон може стати додатковим джерелом ризику. Мінімізувати його й убезпечити себе та побратимів можна, дотримуючись правил безпечного використання гаджетів.

Про них розповіли у Головному управлінні комунікацій Збройних сил України. Дотримання цих правил, підкреслили у СтратКомі, може у прямому сенсі зберегти життя мобілізованим захисникам.

Серед рекомендацій щодо того, як правильно користуватися телефоном у війську, у СтратКомі окремо виділили поради щодо його фізичного збереження. Так., слід забезпечити захист смартфона від механічних пошкоджень, вологи та пилу за допомогою надійного чохла.

З собою мобілізованим радять мати зарядні пристрої: блок та кабелі швидкої зарядки, а також пауербанк. Їх краще тримати в окремому чохлі.

Дуже важливо мінімізувати користування смартфоном, адже на військовій службі цей пристрій без перебільшення може стати загрозою для життя. Якщо не користуватися гаджетом взагалі неможливо, користування ним радять звести до необхідного мінімуму: здійснювати дзвінки чи виходити в інтернет лише за крайньої потреби і "тільки з дозволу командира та у визначеному ним місці".

134.jpg (137 KB)

Не менш важливе правило – вимикати звук виклику, а також тримати смартфон у режимі "авіапольоту" чи взагалі вимкненим у час, коли не плануєте ним користуватися.

Також слід викнути геолокацію, Wi-Fi та Bluetooth, аби уникнути передачі телефоном інформації про ваше місцезнаходження під час служби

Варто також більш надійний захистити свій пристрій від несанкціонованого увімкнення. Оберіть надійний пароль, в ідеалі у ньому мають поєднуватися великі та малі літери, цифри та спеціалні знаки. Поєднання пароля з графічним ключем, PIN-кодом, відбитком пальця та скануванням обличчя посилить захищеність пристрою.

Як вже зазначалося, важливо звести користування мобільним до необхідного мінімуму. Бажано налаштувати пристрій так, щоб він приймав дзвінки та повідомлення лише від обраних осіб.

Користуватися слід захищеними месенджерами, наприклад Signal або WhatsApp, вони мають стати альтернативою звичайним дзвінкам через мобільну мережу.

Рекомендовано також або повністю відмовитися, або значно обмежити користування соцмережами. Заборонено публікувати інформацію про своє місцезнаходження та викладати фото з війскової служби.

Також необхідно обов'язково мати з собою навушники.

Джерело матеріала
loader