/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fe27cfcae2396d0c81a4399d5b262910b.jpg)
Через штучний інтелект роботу втратять 300 мільйонів працівників у світі
За даними експертів Goldman Sachs, які наводить Forbes, близько 25% світового ринку праці підлягатиме автоматизації через розвиток штучного інтелекту. Це означає, що приблизно 300 мільйонів осіб можуть втратити роботу через впровадження ШІ-технологій.
Очікується, що до 2040 року штучний інтелект автоматизує або значно трансформує 50-60% робочих місць, а до 2050 року його домінування може сягнути 80% і вище – за умови постійних інновацій у цій сфері.
Найбільше під загрозою опиняться професії, пов’язані з обробкою даних, плануванням та обслуговуванням клієнтів. Інститут досліджень державної політики у 2024 році виявив, що 60% адміністративних завдань вже піддаються автоматизації.
Фінансовий сектор також зазнає значних змін. Генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон прогнозує, що до 2030 року 20% аналітичних позицій у банківській сфері можуть зникнути. Ларрі Фінк, очільник Black Rock, вже повідомив про оптимізацію функцій бек-офісу за допомогою ШІ для скорочення витрат.
Юридична сфера також не залишиться осторонь – такі ШІ-інструменти як Harvey і CoCounsel вже автоматизують аналіз документів із точністю до 90%, що загрожує роботі помічників юристів.
За прогнозами, до 2035 року можуть автоматизувати 30% робочих місць у ЗМІ, а контент, створений ШІ, незабаром домінуватиме в рекламній сфері.
Водночас, як зазначають експерти, ШІ найменше загрожує трудомістким професіям – будівельникам, монтажникам та працівникам сфери обслуговування. А за словами міністра фінансів США Скотта Бессента, розвиток штучного інтелекту може навіть підвищити конкурентоспроможність Америки.
Засновник хедж-фонду Bridgewater Рей Даліо застерігає, що здатність ШІ аналізувати величезні масиви даних створює особливу загрозу для дослідницьких ролей в академічній сфері та консалтингу.
