Нікарагуанська газета La Prensa — лауреат премії ЮНЕСКО імені Гільєрмо Кано
Нікарагуанська газета La Prensa — лауреат премії ЮНЕСКО імені Гільєрмо Кано

Нікарагуанська газета La Prensa — лауреат премії ЮНЕСКО імені Гільєрмо Кано

Премією щорічно вшановують журналістів, які продовжують інформувати суспільство попри численні ризики і загрози особистій безпеці.

Нікарагуанська газета La Prensa стала лауреатом премії ЮНЕСКО імені Гільєрмо Кано за свободу преси 2025. Церемонія нагородження відбудеться 7 травня в межах Всесвітньої конференції з питань свободи преси у Брюсселі (Бельгія). Про це повідомили на сайті ЮНЕСКО. 

«La Prensa сміливо намагалася доносити правду народу Нікарагуа. Як і багато інших громадських організацій, La Prensa зазнала сильних репресій. Змушена емігрувати, ця газета продовжує підтримувати інтерес до свободи преси», — сказала голова міжнародного журі медіафахівців Ясуомі Сава.

La Prensa була заснована у 1926 році у столиці Нікарауга — місті Манагуа. За майже століття свого існування газета та її журналісти неодноразово зазнавали репресій, які особливо посилилися останніми роками через обмеження на розповсюдження видання.

З 2021 року La Prensa, після ув’язнення та депортації її керівників, а також конфіскації майна, продовжує інформувати населення Нікарагуа в онлайн-форматі. Більшість команди перебуває в еміграції й працює з Коста-Рики, Іспанії, Мексики, Німеччини та США.

«Премія ЮНЕСКО імені Гільєрмо Кано вшановує всіх журналістів, які продовжують інформувати нас попри численні ризики та загрози особистій безпеці. Щороку ця премія нагадує про важливість підтримки тих, хто захищає та передає інформацію», — додала генеральна директорка ЮНЕСКО Одре Азуле. 

Національний комітет Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» – Information for All Programme (IFAP), номінував на цьогорічну премію Станіслава Асєєва — українського журналіста та письменника, бранця Кремля. 

У 2024 році Чехія і ще 22 країни висунули на Всесвітню премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано журналістку татаро-башкирської служби «Радіо Свобода» Алсу Курмашеву, ув’язнену в Росії. 

Фото: ЮНЕСКО

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader