/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F3caf2a334e6762c3f16901e0995d8097.jpg)
ЗМІ: у Трампа вважають угоду з Україною щодо надр зразком для подібних угод з іншими
Адміністрація Дональда Трампа розглядає угоду з Україною про ресурси як модель для подальших міжнародних угод, що відображає стратегію президента щодо використання ваги зовнішньої політики Вашингтона для забезпечення активів та інвестиційного прибутку за кордоном.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на американського посадовця, передає "Європейська правда".
Високопосадовець Міністерства фінансів США , який у четвер проінформував журналістів на умовах анонімності, заявив, що американські посадовці розглядають угоду з Україною як спосіб для американського народу взяти участь в економічному зростанні регіонів, які США зазвичай підтримують за допомогою грантів або позик.
Посадовець описав угоду, яка охоплює ресурси, включаючи нафту і газ, графіт і алюміній, як таку, що відображає намір Трампа використовувати зовнішню політику для збільшення активів, а не пасивів у балансі США.
Окремо в четвер посланець Трампа в Африці Массад Булос заявив, що США наполягають на укладенні мирної угоди між Конго і Руандою, яка також передбачатиме окремі двосторонні угоди про корисні копалини з кожною з цих країн.
"Це цілком відповідає підходу адміністрації Трампа до дипломатії", – сказав про угоду з Україною Торрі Таусіг, колишній посадовець адміністрації Байдена, який зараз є директором Трансатлантичної ініціативи з безпеки в Атлантичній раді.
"Міністр фінансів заявив, що економічна безпека є національною безпекою, і це, безумовно, відповідає схильності Трампа до укладання угод, а не до дипломатії", – сказав він.
Україна та США 30 квітня уклали рамкову угоду про економічне партнерство.
Раніше "Євро.
Правда" розкрила основні деталі угоди, в якій йдеться про 57 мінералів і про військову допомогу США.
Президент США Дональд Трамп заявив, що угода щодо надр дасть США більше, ніж було витрачено на Україну.
Що увійшло в угоду України зі США та які ризики лишаються.

