/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F4ad5d898d20ed702cbc8755b87de0d9a.jpg)
ЄС позбавиться євро: які купюри стануть непотрібними
В Європейському Союзі триває процес оптимізації готівкового обігу — деякі номінали євро поступово виводяться з використання, а інші змінюють дизайн. Для українців, які тримають заощадження в євровалюті або планують подорожі до ЄС, важливо знати, які купюри та монети залишаються актуальними.
Як повідомляє "Главком", банкноти номіналом 500 євро, випуск яких припинили ще у 2016 році, хоч і зберігають статус законного платіжного засобу, стають все менш зручними у повсякденному використанні. Європейський центральний банк (ЄЦБ) прийняв рішення припинити виробництво цих купюр через збільшення кількості підробок та використання їх у незаконних фінансових операціях.
"З огляду на міжнародну роль євро та широку довіру до його банкнот, 500 євро залишатиметься законним платіжним засобом і тому може далі використовуватись у платежах. Банкнота завжди зберігатиме свою вартість, її можна обміняти в національних центральних банках", — пояснює ЄЦБ.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F0eeaf7ecf36e975daf4b03d657aefab9.jpg)
Паралельно з цим вісім країн Євросоюзу вже відмовились від монет номіналом 1 та 2 центи. Станом на травень 2025 року до цього списку входять Бельгія, Нідерланди, Фінляндія, Ірландія, Словаччина, Італія, Естонія та Литва, яка приєдналась останньою. У цих державах магазини зобов'язані округляти суми при розрахунках готівкою.
Можливість подібних змін обговорюють також в Іспанії, Франції, Німеччині, Португалії та Австрії. Хоча дрібні монети формально залишаються законним платіжним засобом, їх вилучення з обігу має спростити готівкові розрахунки та зменшити кількість загублених монет.
Варто зазначити, що для повсякденних витрат в ЄС найзручнішими залишаються купюри номіналом 5, 10 та 20 євро, а для великих покупок та заощаджень — 100 та 200 євро.
Також ЄЦБ працює над оновленням дизайну всіх банкнот євро, що відображає не лише зміни у способах оплати з розширенням онлайн-банкінгу, але й трансформацію європейської ідентичності та цінностей.
Окремо видання згадує про недавні панічні настрої в Іспанії та Італії, спричинені фейковими повідомленнями про нібито плановане виведення з обігу купюр номіналом 50 євро. Ця інформація не відповідає дійсності.

