/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F021c8f06a9ba251353c44d577f03b32e.jpg)
Жінка втратила 155 тисяч гривень, коли намагалася заробити на “лайках” в інтернеті
З самого початку все виглядало безпечно: переглядаєш відео, ставиш вподобайки – отримуєш реальні гроші. Саме таку схему «заробітку» в інтернеті запропонували 30-річній жительці Тернополя. Спочатку все справді працювало: за перегляд контенту та лайки на платформах жінка отримувала символічні суми.
Вже незабаром «роботодавці» повідомили, що для переходу на вищий рівень заробітку необхідно інвестувати власні кошти. Вірячи у перспективу легкого прибутку, потерпіла перерахувала на вказані банківські картки значну суму – 155 тисяч гривень.
Коли жінка перерахувала вказану суму "роботодавцям", після цього зв’язок із «представниками платформи» обірвався. Жінка зрозуміла, що потрапила в пастку шахраїв і звернулася до правоохоронців.
Слідчі Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи зловмисника.
Поліцейські вкотре застерігають українців: одна з шахрайських схем – створення довіри через мікроплатежіі. Людині показують «заробіток» на дрібних завданнях, а потім переконують її вкладати власні кошти, обіцяючи ще більші прибутки.
Будьте обережні: легкий заробіток часто є лише приманкою. Не перераховуйте кошти невідомим і завжди перевіряйте інформацію, яку отримуєте.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
