/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2ccbe4b96506b6c7a2139ece8a055421.jpg)
В Україні запрацювала Єдина уніфікована система нумерації тіл - Добросердов
Про це в інтерв’ю Укрінформу поінформував уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.
«Є наказ МОЗ від 4 квітня (цього року), вони розробили єдиний уніфікований номер, який включає в себе кілька складових. І це означає, що тіла, які надійшли, наприклад, у СМЕ Миколаївській області й у СМЕ Львівської області, ніколи не будуть мати однакові номери», - зазначив він.
Добросердов підтвердив, що у Міністерстві внутрішніх справ планують у подальшому модернізувати Реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
За його словами, очолювана ним інституція має взаємообмін інформацією з поліцією і з експертною службою (МВС – ред.).
«Ми дійсно бачимо, чи відібрано ДНК у тіла, по якому триває розслідування та ідентифікація, бачимо, чи відібрана ДНК у родичів зниклих безвісти, чи є на сьогодні збіги. Окремо скажу щодо інформації по результатах пошуку у відкритих джерелах, тобто відео-, фотоконтенту, який публікують представники РФ, що вже є понад півтори тисячі зниклих безвісти, по яких здобута така інформація. І все це поміщено до Реєстру», - поінформував уповноважений.
Він заявив, що вони вже побудували взаємодію з Реєстром збитків, спричинених Україні.
«І наразі родини зниклих безвісти можуть подати свою заявку на відшкодування. Автоматично перевіряється, чи є такий статус, і ця заявка вже реєструється», - пояснив Добросердов.
За його словами, у них попереду буде і побудова взаємодії з Пенсійним фондом, із Міністерством оборони тощо.
Окрім цього, у Секретаріаті уповноваженого з питань зниклих безвісти чекають реалізації і іншого важливого проєкту.
«Я про те, що за наслідками реформи у підпорядкування Міністерства охорони здоров’я України зайшли майже усі обласні бюро судово-медичної експертизи, які перед тим підпорядковувались обласним радам. Зараз там введена єдина нумерація всіх тіл, які надходять в установи СМЕ. Наразі триває процедура, пов’язана з тим, що для них буде створена єдина електронна база, в якій буде реєструватися інформація по кожній неідентифікованій особі», - заявив уповноважений.
Він зазначив, що після впровадження цієї бази буде відпрацьована інтеграція для порівняння даних, які є по розшукуваній особі, а також тих даних, які є додатково від родини. «Ми зможемо їх співставити з інформацією по кожному тілу, яке перебуває в бюро судово-медичної експертизи», - пояснив Добросердов.
Як повідомлялося, наразів активному розшуку на території України перебувають понад 70 тисяч безвісти зниклих осіб.

