Чи можна знімати взуття у літаку: помиляються навіть досвідчені мандрівники
Чи можна знімати взуття у літаку: помиляються навіть досвідчені мандрівники

Чи можна знімати взуття у літаку: помиляються навіть досвідчені мандрівники

Попри те, що переліт буває виснажливий та довгий, все ж важливо дотримуватися правил етикету.

Ви дізнаєтеся:

Літак - один із найзручніших і найшвидших способів пересування, коли потрібно подолати великі відстані. Однак важливо памʼятати, що переліт це не лише частина подорожі, а й низка правил, етикету про які варто не забувати пасажирам. Главред дізнався, чи можна знімати взуття на борту літака, коли переліт довгий та виснажливий.

Експертка з етикету в інтервʼю New Zealand Herald розповіла, що є лише один випадок, коли можна знімати взуття в літаку. Мова йде про тривалість перельоту.

Якщо політ триває понад чотири години, то пасажири можуть зняти взуття на борту літака. При цьому експертка наголошує, якщо ви знімаєте взуття в літаку, подбайте, щоб від ніг не було неприємного запаху. Також важливо, щоб ноги були у шкарпетках, адже босі ноги демонструвати неввічливо.

Проте, існують виключення, коли взуття не можна знімати в літаку навіть на довгих дистанціях. Це стосується пасажирів, які сидять в ряду біля аварійного виходу.

"Ви вирішили взяти на себе відповідальність за те, щоб спокійно і швидко бути готовими надати допомогу. Немає часу на пошук взуття, розв'язування шнурків і взування", – пояснила експертка.

Крім того, стюардеси попереджають, що підлога на борту може бути не ідеально чистою, тому краще все ж взуття не знімати.

Читайте також:

Що таке етикет

Термін "етикет" має французьке коріння (étiquette - етикетка, напис).

По суті це звід норм і правил поведінки людини в суспільстві, норми тактовності та ввічливості.

Знання чи незнання етикету свідчить про загальний культурний рівень, вихованість і освіченість людини та про ставлення її до себе й оточуючих.

Види етикету:

  • державний (придворний);
  • дипломатичний;
  • військовий;
  • релігійний;
  • загальногромадянський.

Загальногромадянський етикет має кілька підвидів: діловий, світський, столовий, обрядовий тощо. Столовий етикет є одним із найважливіших.

Джерело матеріала
loader
loader