Суд у США визнав, що Apple порушила наказ про реформування AppStore
Компанія Apple порушила постанову суду США, яка зобов’язувала її забезпечити більшу конкуренцію в App Store, зокрема щодо завантаження додатків і способів оплати. Через це справу передадуть до федеральної прокуратури, пише Reuters.
У рішенні федеральної судді Івонн Гонсалес Роджерс йдеться про те, що Apple не виконала її попередню постанову за 2021 рік. Це рішення було винесене у справі про порушення антимонопольного законодавства, яку подала компанія Epic Games — розробник гри «Fortnite».
Суддя зазначила, що свідчення віцепрезидента Apple з питань фінансів Алекса Романа були «наповнені дезінформацією та відвертою брехнею». У Apple заявили, що «категорично не згодні з цим рішенням». Там кажуть, що виконають постанову суду, але будуть подавати апеляцію.
Компанія Epic Games назвала це рішення великою перемогою для розробників і споживачів, яка змусить Apple конкурувати з іншими платіжними сервісами. Компанія планує повернути свою гру до App Store вже наступного тижня.
У 2020 році Apple видалила обліковий запис Epic Games після того, як компанія дозволила користувачам iPhone проводити оплати поза екосистемою Apple, щоб отримати вигідніші умови. Epic Games звинуватила Apple у придушенні конкуренції у сфері завантаження додатків та у надмірних комісіях за покупки всередині застосунків.
У 2021 році суддя Гонсалес Роджерс постановила, що Apple порушила антимонопольне законодавство штату Каліфорнія, і зобов’язала компанію надати розробникам більше свободи у перенаправленні користувачів на альтернативні способи оплати.
Торік Apple не вдалося домогтися скасування цієї постанови у Верховному суді США.
У березні 2024 року Epic Games заявила, що Apple запровадила нову комісію в розмірі 27% для розробників застосунків, якщо користувачі роблять покупку поза межами App Store. Також Apple почала попереджати користувачів про «можливі ризики» зовнішніх посилань, аби відлякати їх від альтернативних способів оплати.
Компанія Apple заперечує будь-які порушення.
У рішенні за 30 квітня 2025 року суддя заборонила Apple перешкоджати розробникам у спілкуванні з користувачами, а також постановила, що компанія не має права стягувати нову комісію за покупки поза межами застосунків.
Тепер виконавча влада США має вирішити, чи варто позбавити Apple отриманої вигоди й накласти санкції для запобігання подібним зловживанням у майбутньому.
Нагадаємо, Єврокомісія оштрафувала компанію Apple на суму 500 млн євро за невиконання Закону про цифрові ринки (DMA). Розробники додатків, які поширюють свої продукти через App Store, повинні безплатно інформувати користувачів про альтернативні пропозиції поза межами магазину.
Єврокомісія з’ясувала, що Apple встановлює низку обмежень, які не дозволяють розробникам і споживачам сповна скористатися перевагами альтернативних каналів розповсюдження або дешевших пропозицій. Apple не змогла довести, що такі обмеження є об’єктивно необхідними та пропорційними.
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

