Колишнього голову Верховного суду Всеволода Князєва обвинувачують в отриманні хабаря в особливо великому розмірі — 2,7 мільйонів доларів (за версією обвинувачення, 1,8 мільйонів доларів із них були безпосередньо предметом злочину). За даними слідства, Князєворганізував корупційну схему разом з адвокатом Олегом Горецьким і нотаріусом Кирилом Горбуровим. Суть схеми полягала в отриманні неправомірної вигоди за ухвалення потрібного рішення Верховним судом в інтересахбізнесмена Костянтина Жеваго у справі про право власності на 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.
У травні 2023 року Князєва затримали на гарячому під час отримання другого траншу хабаря. Наступного дня Пленум Верховного суду висловив йому недовіру, і його було знято з посади голови суду.
У березні 2024 року справу було скеровано до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).
Також у справі Князєва було оприлюднено список кандидатів у члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), який детективи НАБУ знайшли під час обшуку в помешканні колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва. У цьому списку біля імен деяких кандидатів стояли позначки "плюси" і "мінуси", а також іноді образливі написи, що свідчить про спроби впливу на конкурсний відбір членів ВККС.
За інформацією слідства, існувала змова між фігурантами справи з метою впливу на членів конкурсної комісії та кандидатів на посади у ВККС на фінальному етапі конкурсу, однак фактів реалізації такого впливу наразі не зафіксовано. Публікація списку викликала значний суспільний резонанс і призвела до початку кримінального провадження за фактом розголошення даних, що становлять таємницю досудового розслідування.
Таким чином, список кандидатів у члени ВККС зі згадками про "бажаних" та "небажаних" кандидатів було вилучено під час обшуку у Князєва, і він став одним із ключових доказів у справі про корупцію та вплив на судову систему.
18 квітня відбулося чергове засідання суду, де судді ВАКС досліджували докази, надані слідством. Також було оприлюднене частину оперативного відео, на якому був помічений нинішній член ВККС Руслан Сидорович. Ці матеріали також перебувають у адвокатів підозрюваних, а тому були поширені на підконтрольних їм тг-каналах ймовірно з метою дискредитації, як самого Сидоровича, так і ВККС. Яку і так весь час стрясають скандали.
Бажання заблокувати ВККС є у судової фронди, які все ще перебувають під впливом колишнього голови ОАСКу Павла Вовка і Ко. І їх подальше перебування на посадах суддів залежать від рішень ВККС, яка проводить кваліфоцінювання суддів ОАСКу та Печерського районному суду міста Києва, а також ще низки проблемних судів.
Тому питання, навіщо Сидорович зустрічався з нинішніми фігурантами кримінальної справи, і чи чинився на нього тиск, актуальне.
Руслан Сидорович дав свій коментар для ZN.UA: "Передусім я подивився, хто саме розганяє цю історію в телеграм-каналах. Скласти 2+2 нескладно. Не можу стверджувати однозначно, але здогадки очевидні. Так, на відео — я. Можу сказати лише одне: до свого сорому, до цих подій я не знав, хто такий Олег Горецький. Ми були знайомі дуже поверхнево, ніколи не мали спільних справ. Мали лише контакти — і все. Зустріч пам’ятаю. Говорили загалом ні про що. Але був цікавий момент: з’явився Всеволод Князєв, посидів кілька хвилин, після чого разом з Горецьким вийшов і не повернувся. Вони спілкувалися надворі, про що — мені невідомо. Можу лише здогадуватися, що нічого доброго там не було. Але це вже поза моєю участю.
Щодо списку кандидатів у ВККС, знайденого при обшуках у Князєва, жодних коментарів дати не можу. Але з огляду на те, як активно біля мене крутився Горецький, можу припустити, що він мав якісь "види" на мою кандидатуру. Підходив до мене, зокрема на форумі United24 у березні у Львові, й висловлювався у стилі: "Я подивився твою співбесіду — в тебе високі шанси пройти". Я до цього ставився спокійно. Перед тим брав участь у конкурсі до Конституційного суду, де не пройшов. Великих амбіцій щодо ВККС не мав, бо справи у фірмі йшли добре, і в 2023 році я мав публічно задекларовані високі доходи у сфері адвокатури.
Чому він мене запросив на ту зустріч? Можу припустити, що це була спроба "пробити", чи можна мене залучити до якихось процесів. Як людина з досвідом великої політики, я вмію купірувати ризиковані ініціативи ще на старті. Було відчуття — перевіряють, чи можна далі заходити в контакт. Чи мали намір продовжити — не знаю. Але з мого боку ніякої зацікавленості в цьому не було і немає".