/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F468181a199ece3b317d1980d0f919e6f.png)
«Штати вже не в тій кондиції»: експерт пояснив, чому Трамп не зміг швидко закінчити російсько-українську війну
Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
«Трамп справді щиро вірив, що може зрушити перемовини. Але до їхньої скарбнички я би відніс те, що вони змогли організувати човникову дипломатію, яку ми бачили. Тобто ці моменти вони зробили. Але США зараз – це вже не США 80-90-х років», - зазначає Олексій Якубін.
Свого часу, згадує він, у США був успішних досвід мирного урегулювання, наприклад, це ті ж Дейтонські угоди щодо Балкан. Однак на Близькому Сході, підкреслює експерт, статус наддержави не допоміг США укласти остаточний мир, навіть незважаючи на велику кількість ресурсів, яку вони туди інвестували, незважаючи на вплив на Ізраїль, Єгипет та інші країни.
«Але, знову ж таки, це Штати тоді робили у дуже-дуже сильній формі, тому що у 90-х роках точно був однополярний світ, і Штати були ключовим полюсом. А зараз ситуація змінилась, і зараз Штати вже не в тій кондиції насправді. І вони намагаються діяти старими методами, які діяли тоді, коли була одна наддержава, але у нових умовах це не працює, та й тоді не завжди працювало», - пояснює Олексій Якубін.
Якщо навіть взяти російсько-українську війну, міркує гість програми, то, здавалось би, у США є дуже багато важелів вплину на Україну, щоб вона пішла на поступки, але ж Трамп визнає, що із Зеленським йому не так уже й легко. І це, додає він, ми не говоримо навіть уже про росію, яка має ядерну зброю, що США, очевидно, враховують. Тобто, констатує експерт, Трамп вважав, що зможе легко посадити сторони за стіл переговорів, начаклувати якийсь мирний план і всі на нього погодяться, але все виявилося складніше.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів, чи буде припинення вогню до літа.

