Низькі ціни на нафту надовго: Reuters про сигнал Саудівської Аравії та наслідки для РФ
Низькі ціни на нафту надовго: Reuters про сигнал Саудівської Аравії та наслідки для РФ

Низькі ціни на нафту надовго: Reuters про сигнал Саудівської Аравії та наслідки для РФ

Саудівські офіційні особи інформують союзників та галузевих експертів про те, що королівство не готове підтримувати нафтовий ринок подальшим скороченням поставок і може витримати тривалий період низьких цін, повідомляють п'ять джерел, знайомих із ситуацією.

За інформацією Reuters, ця можлива зміна в політиці Саудівської Аравії може свідчити про перехід до збільшення видобутку та розширення частки ринку, що стане значною зміною після п'яти років балансування ринку шляхом глибокого скорочення видобутку в ролі лідера групи нафтовиробників ОПЕК+.

Ці скорочення підтримували ціни, що в свою чергу зміцнювало експортні доходи від нафти, на які покладаються багато нафтовидобувних країн.

За словами джерел, Ер-Ріяд розгніваний тим, що Казахстан та Ірак видобувають нафту понад встановлені ОПЕК+ квоти. Група встановлює ці цілі для підтримки балансу попиту та пропозиції на нафтових ринках.

Після наполягання на дотриманні квот та компенсації перевиробництва в останні місяці, розчарований Ер-Ріяд змінює тактику, зазначають джерела в ОПЕК+.

Саудівська Аравія виступила за більше, ніж планувалося, підвищення видобутку ОПЕК+ у травні, що сприяло падінню цін на нафту нижче 60 доларів за барель – це найнижчий рівень за 4 роки.

Нижчі ціни – погана новина для виробників, які покладаються на експорт нафти для фінансування своїх економік. Хоча виробники, як Саудівська Аравія, мають дуже низьку собівартість видобутку, їм потрібні вищі ціни на нафту для фінансування державних витрат. Коли ціни на нафту падають, багато великих нафтовидобувних країн зазнають тиску щодо скорочення своїх бюджетів.

Саудівці, схоже, інформують союзників та учасників ринку про свою готовність саме до цього. Саудівські офіційні особи в останні тижні повідомляли союзникам та учасникам ринку, що королівство може витримати падіння цін, збільшуючи запозичення та скорочуючи витрати, стверджують п'ять джерел.

"Саудівці готові до нижчих цін і, можливо, їм доведеться відкласти деякі великі проєкти", – сказало одне з джерел. Усі джерела відмовилися називати свої імена через чутливість питання.

За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), Саудівській Аравії потрібні ціни на нафту вище 90 доларів для збалансування свого бюджету, що вище, ніж в інших великих виробників ОПЕК, таких як Об'єднані Арабські Емірати.

ОПЕК+, до якої входять Організація країн-експортерів нафти та союзники, такі як Росія, може прийняти рішення про прискорення підвищення видобутку знову в червні, повідомляють джерела в ОПЕК+.

ОПЕК+ скорочує видобуток понад 5 мільйонів барелів, або 5% світового постачання, з чого дві п'ятих припадає на Саудівську Аравію.

Росія, другий за величиною експортер в ОПЕК+ після Саудівської Аравії, знає про плани Ер-Ріяда щодо швидшого збільшення видобутку, повідомили два з п'яти джерел, знайомих з російською позицією та переговорами з Ер-Ріядом. Росія надала б перевагу повільнішому збільшенню виробництва, повідомили два джерела.

Саудівська Аравія та Росія, фактичні лідери ОПЕК+, роблять найбільший внесок у скорочення ОПЕК+. Бюджет Росії балансується при ціні близько 70 доларів за барель, а витрати Кремля зростають через російську війну в Україні.

Росія може зазнати подальшого падіння доходів, оскільки ціни на її дисконтовану, санкційну нафту можуть впасти нижче 50 доларів за барель у результаті збільшення видобутку ОПЕК+, повідомило одне з двох джерел.

Теорії щодо очевидної зміни саудівської стратегії варіюються від покарання членів ОПЕК+, які перевищують свої квоти, до боротьби за частку ринку після поступок виробникам, які не входять до ОПЕК+, таким як США та Гаяна.

Збільшення видобутку також може бути стимулом для президента США Дональда Трампа, який закликав ОПЕК збільшити видобуток, щоб утримати низькі ціни на бензин у США. Трамп має відвідати Саудівську Аравію у травні і може запропонувати Ер-Ріяду пакет озброєнь та ядерну угоду.

ОПЕК+ вирішила потроїти запланований приріст видобутку до 411 000 барелів на день. Це все ще залишає ОПЕК+ утримання понад 5 мільйонів барелів на день, скорочення, які група планує скасувати до кінця 2026 року.

"Ми все ще називаємо це 'керованим' скасуванням скорочень, а не боротьбою за частку ринку", – сказав аналітик UBS Джованні Стауново.

Джерело матеріала
loader