МВС отримало від міжнародних партнерів спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК
МВС отримало від міжнародних партнерів спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК

МВС отримало від міжнародних партнерів спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК

Уряд Японії та ПРООН 28 квітня передали експертній службі Міністерства внутрішніх справ України спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК та хімічного аналізу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.

Офіційна церемонія передачі обладнання відбулась у Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС (ДНДЕКЦ) за участі заступника міністра внутрішніх справ Леоніда Тимченка, посла Японії в Україні Масаші Накагоме, постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє та директора ДНДЕКЦ Сергія Кримчука.

Експертно-криміналістичний центр отримав п’ять комплектів систем для криміналістичних молекулярно-генетичних досліджень і два комплекти газових хроматографів для криміналістичних досліджень продуктів пострілів, вибухів, наркотичних та інших речовин.

МВС отримало від міжнародних партнерів спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК - Фото 1

В МВС зауважили, що з початком повномасштабної війни проведення ДНК-досліджень та хімічних судових експертиз набули критичного значення для ідентифікації зниклих безвісти і документування воєнних злочинів. Вказане обладнання допоможе проводити складні судові експертизи.

МВС отримало від міжнародних партнерів спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК - Фото 2

Посол Японії наголосив, що відданість його країни справедливості та верховенству права залишається непохитною в часи війни. Він зауважив, що уряд Японії вже надав Україні понад 15 млрд доларів підтримки і продовжуватиме підтримувати її зусилля щодо захисту та відбудови країни.

МВС отримало від міжнародних партнерів спеціалізоване обладнання для аналізу ДНК - Фото 3

Згадуючи дві програми обміну знаннями, що відбулися в Токіо та Фукусімі у 2023 році, під час яких Японія поділилася своєю експертизою у сфері криміналістичних і судових експертиз з Україною — експертизою, що була напрацьована після Великого східно-японського землетрусу та цунамі у 2011 році, — посол висловив сподівання, що це обладнання ще більше підсилить судово-експертні спроможності України і сприятиме, як підтриманню правопорядку, так і встановленню справедливості для жертв воєнних злочинів.

Тимченко зазначив, що підтримка міжнародних партнерів надзвичайно важлива для ідентифікації тіл загиблих, пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та збору доказової бази щодо воєнних злочинів Росії в Україні.

«Від імені міністра внутрішніх справ України хочу подякувати нашим партнерам за підтримку, яка надається підрозділам МВС. Обладнання, яке сьогодні нам передано, є надзвичайно необхідним для того, щоби забезпечити справедливість, щоби кожне тіло було повернуто родинам та поховано. Наразі через війну є велика кількість невпізнаних тіл, десятки тисяч осіб є зниклими безвісти за особливих обставин. Ми щоденно проводимо велику кількість ДНК-досліджень, і передане обладнання буде допомагати пришвидшити цю роботу. Тому ваша підтримка є дуже влучною, важливою та необхідною для громадян України», - наголосив Тимченко.

Сільє додав, що передане обладнання має на меті не просто посилити технічні можливості проведення судових експертиз в установах експертної служби МВС, а й важливе для роботи в напрямку відновлення справедливості та верховенства права.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство юстиції України отримало сучасну лабораторію для фіксації та аналізу доказів воєнних злочинів.

Фото: МВС

Теги за темою
Японія МВС
Джерело матеріала
loader
loader