/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fc99cc3bc1da5e5ab00811ea71122c71f.png)
Контроль над ухилянтами посилено: коли ТЦК звернеться до суду
Із 14 травня 2024 року в Україні діють нові правила мобілізації, затверджені законопроєктом №10449.
В умовах воєнного стану влада посилила контроль за військовозобов'язаними, запровадивши додаткові заходи впливу на порушників правил обліку, пише NV.
Одним із нововведень є можливість тимчасового обмеження права керування транспортом для тих, хто ухиляється від мобілізаційних обов'язків. ТЦК можуть звертатися до суду з позовами щодо таких осіб. Винятки передбачені для тих, у кого це єдине законне джерело доходу, або якщо транспорт потрібен через інвалідність.
За порушення військового обліку громадянам загрожують штрафи від 850 грн до 1700 грн, а посадовцям за недотримання мобілізаційного законодавства — від 5100 грн до 8500 грн. Верховна Рада вже ухвалила в першому читанні законопроєкт №10379, який пропонує збільшити штрафи для військовозобов'язаних до 17 000 грн, а для посадовців — до суми від 34 000 грн до 85 000 грн.
Однак варто пам'ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Єдиним ворогом України є росія та росіяни, які зруйнували наші міста й життя. Ми змушені захищатися, бо росія прийшла нас вбивати.
100 років тому Україна склала зброю після Першої світової, за що згодом заплатила голодоморами і трагедіями. Ми не повинні допустити повторення історії. Не путін ворог — ворогом є росіяни, які нас ненавидять від народження.
За даними ЦПД, ворожі медіа активно просувають фейкові наративи про мобілізацію в Україні, тоді як замовчують насильницьку мобілізацію на окупованих територіях самою росією. Мобілізація в Україні — вимушений крок заради нашого виживання. Працівники ТЦК діють у межах своїх повноважень, а військові на фронті продовжують віддавати все заради нашої перемоги.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.
