Китай скасує санкції проти законодавців ЄС, щоб розблокувати торговельні переговори — Politico
Китай скасує санкції проти законодавців ЄС, щоб розблокувати торговельні переговори — Politico

Китай скасує санкції проти законодавців ЄС, щоб розблокувати торговельні переговори — Politico

Китай скасує санкції проти законодавців ЄС, щоб розблокувати торговельні переговори — Politico

Торговельна війна Трампа зближує Пекін та Євросоюз, попри їхні розбіжності.

Китай скасує санкції проти п'яти чинних і колишніх депутатів Європарламенту, які критикували порушення прав людини, — це відкриє шлях для торговельних переговорів між Пекіном та ЄС, повідомляє Politico, посилаючись на слова високопосадовця Європарламенту, який говорив на умовах анонімності.

Глава Європарламенту Роберта Мецола повідомить цю новину лідерам політичних груп під час зустрічі за зачиненими дверима в середу, 30 квітня.

Минулого тижня прессекретар Мецоли підтвердив, що переговори про скасування санкцій між Європарламентом і урядом Китаю перебувають на “завершальній стадії”.

Депутати Європарламенту, однак, не послаблюють критику на адресу Пекіна, стверджуючи, що агресивна торговельна та промислова політика лідера Китаю Сі Цзіньпіна й порушення прав людини не повинні залишатися безкарними.

Провідний євродепутат з питань міжнародної торгівлі Бернд Ланге заявив, що, попри зелене світло для взаємодії з китайськими колегами, залишається багато викликів на шляху до безперешкодних торговельних відносин між ЄС та Китаєм.

“Ми дуже стурбовані промисловою політикою Китаю, яка призводить до ринкових викривлень і створює надлишкові потужності, що переповнюють світовий ринок”, - сказав він, додавши, що також хоче “інтенсивно обговорити” бар'єри доступу до ринку, встановлені Китаєм.

“Факти не змінюються зі скасуванням санкцій. Ми говоримо про масові депортації, систематичну примусову працю, звірства проти уйгурів, жорстокі репресії й порушення прав людини в Гонконгу, погрози, втручання і залякування на адресу Тайваню і багато інших серйозних порушень прав людини”, - сказав євродепутат Рафаель Глюксманн, який потрапив під санкції. 

Після того, як Китай запровадив санкції проти п'ятьох євродепутатів у 2021 році, Європарламент “неофіційно ветував” взаємодію з Китаєм, обумовивши будь-які потенційні дипломатичні контакти з Пекіном скасуванням цих санкцій.

Серед інших депутатів Європарламенту, які потрапили під санкції Пекіна, — болгарський ліберал Ільхан Кючюк, словацька євродепутатка Міріам Лексманн і двоє німців: Райнхард Бютікофер і Міхаель Галер.

Скасування санкцій очікується на тлі тарифної політики президента США  Дональда Трампа, яка “перевернула” міжнародні торговельні відносини. Торговельна війна Трампа зближує Пекін та Євросоюз, попри їхні розбіжності.

ЄС і Китай останніми місяцями активізували контакти. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес цього місяця відвідав Сі, а комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович провів “обмін думками” зі своїми китайськими колегами. На липень заплановано саміт ЄС-Китай на високому рівні.

США починають демонтаж глобальної системи, яку самі й створили. Економіст Олексій Кущ у статті “США vs Китай. Анатомія Глобальної економічної війни” аналізував економічні причини та стратегічні мотиви антикитайської політики Трампа. 

Джерело матеріала
loader
loader