/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F0e3f7ef8427ca9f9f744acc59ebbd51f.jpg)
Хто керуватиме Німеччиною у наступному уряді Мерца і чого від них очікувати Україні
Вже за тиждень – 6 травня – у Бундестазі заплановане затвердження Фрідріха Мерца на посаді канцлера.
Якщо голосування пройде без сюрпризів, то через два з половиною місяці після виборів Німеччина отримає новий уряд, а її союзники – політично стабільний Берлін.
Напередодні стали відомими обриси того, як виглядатиме кабінет міністрів наступного канцлера.
В Україні традиційно увага найбільше прикута до портфелів тих міністрів, які опікуються зовнішньою політикою та обороною.
І тут сподівання оптимістичні.
Докладно про те, хто працюватиме в майбутньому уряді Німеччини, читайте в цікавій статті журналістки "Європейської правди" Христини Бондарєвої Мерц та його команда: хто увійде у новий уряд Німеччини і що це означає для України.
Далі – стислий її виклад.
До квоти Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца відійшли посади міністрів закордонних справ, економіки й енергетики, транспорту, охорони здоров'я, цифровізації та модернізації держави, освіти та сім'ї, а також посада міністра з особливих доручень, який за сумісництвом буде і головою канцелярії Мерца.
Примітно, що ХДС уперше за майже шість десятиліть дісталася посада міністра закордонних справ.
Востаннє християнські демократи керували дипломатичним відомством аж у 60-ті роки минулого сторіччя.
Те, що канцлер та керівник МЗС тепер будуть з однієї політичної сили, дає надію на більш узгоджену зовнішньополітичну лінію Берліна – на відміну від уряду Шольца, де представниця "Зелених" Анналена Бербок часто мала відмінну від канцлера позицію.
Представники партії з Баварії Християнсько-соціальний союз (ХСС) очолять Міністерство внутрішніх справ, новостворене Міністерство досліджень і космонавтики, а також Міністерство продовольства і сільського господарства.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) отримає не менш важливі портфелі міністрів фінансів та оборони, а також – праці та соціальних справ, розвитку, довкілля та клімату, юстиції, будівництва та житлового господарства.
Як уже йшлося вище, кандидати на посади міністрів закордонних справ та оборони вселяють оптимізм, оскільки і Борис Пісторіус, і Йоганн Вадефуль є цілком проукраїнськими.
Вадефуль тісно взаємодіяв з Мерцом та консультував його з питань зовнішньої політики.
Тож не дивно, що його називають близькою довіреною особою майбутнього канцлера.
В останньому розлогому інтерв’ю перед висуненням на посаду Вадефуль заявив, що свобода Німеччини захищається на Донбасі, а Владімір Путін – "деструктивний, агресивний та голодний".
Вадефуль підтримав членство України в НАТО, проте дав зрозуміти, що поки триває війна, це питання є проблематичним і зосереджуватись на ньому не варто.
Він висловлював обурення, що президент США перекладає відповідальність за війну на Україну, а виступ віцепрезидента Джей Ді Венса в Мюнхені характеризував як напад на демократичну систему в Європі.
В цілому ж список висуванців Мерца у міністри оцінюють як суміш експертів та його надійних союзників.
Найбільше запитань у німецької громадськості виникло до двох міністрів: економіки та цифровізації.
Міністерство економіки повинна очолити Катеріна Райхе, топменеджерка енергетичної компанії Westenergie, а нове Міністерство цифровізації та модернізації – Карстен Вільдбергер, керівник міжнародної компанії Ceconomy AG.
Їх швидкий з бізнесу в уряд викликав занепокоєння, чи не матимуть лобісти значного впливу на нових міністрів.
Висунення Християнсько-соціальним союзом Александра Добріндта на пост міністра внутрішніх справ свідчить про майбутній жорсткіший курс Німеччини у сфері міграції.
Найближчими днями імена своїх міністрів офіційно оголосить і СДПН.
Докладніше – в матеріалі Христини Бондарєвої Мерц та його команда: хто увійде у новий уряд Німеччини і що це означає для України.

