Як розмножити орхідею у домашніх умовах: три способи, які працюють
Як розмножити орхідею у домашніх умовах: три способи, які працюють

Як розмножити орхідею у домашніх умовах: три способи, які працюють

Через складність догляду за цими примхливими красунями чимало людей звертаються по поради до фахівців. Експерти розказали, як розмножити орхідею власноруч.

Ви дізнаєтесь:

Орхідеї відомі своєю витонченістю та тривалим періодом цвітіння, тож не дивно, що багато квітникарів прагнуть розмножувати ці рослини самостійно, щоб прикрасити дім якомога більшою кількістю екземплярів. Видання marthastewart.com зібрало рекомендації досвідчених садівників щодо найефективніших способів розмноження орхідей, повідомляє Главред.

Фахівці виділили три методи, які вважають найрезультативнішими.

1. Поділ дорослої рослини

Цей спосіб базується на розділенні орхідеї на кілька частин, кожна з яких має своє коріння та точки росту.

Теммі Санс, керівниця розплідника, радить брати виключно зрілі екземпляри з уже сформованими пагонами. Для процедури потрібні чисті інструменти – ножиці, ніж або секатор. Спершу необхідно очистити кореневу систему від залишків субстрату та знайти ділянки з власним корінням.

"Використовуючи стерильні інструменти, обережно відділіть кожну гілку, переконавшись, що вона має достатню кількість коренів. Тоді окремо пересадіть кожну гілку у свіжий грунт для орхідей, такий як сфагнум або кора", – пояснила Санс.

За її словами, після пересадки рослинам потрібне м’яке зволоження, багато світла без прямих сонячних променів і тепло — саме такі умови сприяють швидкому відновленню.

2. Живцювання

Деякі різновиди, як-от Dendrobium, добре піддаються розмноженню живцями. За порадою садівника Метта Рамоса, для цього потрібно знайти здоровий вузол на стеблі — це ділянка, де можуть утворюватися нові відростки або коріння. Стебло зрізають трохи нижче вузла чистим секатором і висаджують у субстрат для орхідей.

"Тримайте живець у теплому вологому місці з непрямим світлом. Може знадобитися кілька тижнів, поки почне формуватися коріння, тому терпіння – це головне. Щойно живець пустить коріння, ви можете ставитися до нього як до дорослої орхідеї", – наголосив експерт.

Яичная скорлупа как удобрение для комнатных растений инфографика
Яєчна шкаралупа як добрива для кімнатних рослин / Главред - інфографіка

3. Вирощування з насіння

Цей варіант потребує більше зусиль і досвіду. Як пояснює Санс, насіння орхідей не містить поживних речовин, тому його потрібно простерилізувати в слабкому розчині відбілювача і добре промити.

Далі знадобиться стерильний контейнер та спеціальний поживний субстрат, наприклад, на основі агару. Насіння рівномірно розподіляють по поверхні (але не прикривають), бо йому потрібне світло для проростання. Оптимальна температура – 22–24°C у вологому середовищі.

"Знадобиться кілька місяців, поки насіння проросте і почне формуватися рослина", – наголосила Санс.

Коли з’являються перші корінці й листя, сіянці пересаджують у маленькі горщики з відповідним дренованим субстратом.

Також раніше розповідалося про простий трюк із кухні, який творить дива - орхідеї зацвітуть за тиждень без хімії.

Більше цікавих новин:

Що відомо про сайт MarthaStewart.com?

На сайті MarthaStewart.com публікуються рецепти, ідеї проєктів своїми руками, ідеї для садівництва, прості розважальні поради, поради щодо краси та натхнення для весілля. Також там можна знайти поради щодо дизайну та прибирання.

Засновниця сайту Марта Стюарт – підприємиця, авторка 99 книг про спосіб життя, ведуча телешоу, яка отримала нагороду "Еммі", і творець першої багатоканальної компанії про стиль життя Martha Stewart Living Omnimedia.

Джерело матеріала
loader
loader