/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F204cf1128324b8dcbc67633e6ac9a540.jpg)
Зеленський запропонував союзникам співпрацю в форматі Тримор’я: пояснив, про що йдеться
Україні потрібна більша безпекова співпраця і Київ пропонує союзникам здійснювати її у форматі Тримор’я. Про це повідомив президентВолодимир Зеленський під час онлайн-виступу на саміті Three Seas Initiative, який 29 квітня проходить у Варшаві.
Він зазначив, що повномасштабна війна навчила країну багатьох речей – як відновлюватися після російських ракет і бомб, і як протистояти кібератакам та іншим загрозам. Окрім цього українські фахівці мають унікальний досвід у захисті та відновленні енергопостачання.
У формат Тримор’я входять енергетика, резервне живлення та транспорт.
Щодо першого пункту Зеленський наголосив, що Україні потрібно захистити свою енергетичну інфраструктуру, особливо поблизу кордонів з Росією, та розробити спільні плани дій на випадок надзвичайних ситуацій.
"Ми маємо перевірити, наскільки ми готові захищати та відновлювати енергосистеми, якщо щось станеться", – зазначив він.
В питанні резервного живлення Україна та союзники мають знайти більше способів підтримувати одне одного.
"Енергомережі, трубопроводи, системи звʼязку – вся критична інфраструктура – повинні будуватися з урахуванням резервних маршрутів. Щоб кожна країна могла допомогти іншим у кризовій ситуації", – сказав він.
Третє – це транспорт. За словами Зеленського, Україна потребує кращих логістичних зв'язків. Зокрема, Балтійське море може допомагати, коли виникають проблеми в Чорному морі. І навпаки – коли країнам-союзницям потрібна допомога в разі кризи, Чорне може також має допомагати.
Окрім цього, за словами президента, Україна та партнери повинні мати швидкий доступ до Адріатичного моря на випадок, якщо щось станеться в регіоні.
"Нам потрібно вчитись на поведінці Росії та бути краще підготовленими. А щоб усе це справді стало реальністю, нам потрібен мир. Тривалий мир. І досягти його ми можемо лише зараз, разом, об’єднавшись", – резюмував голова держави.
- 28 квітня Іспанія та Португалія залишилися без світла. Блекаут наступив на всьому Піренейському півострові.
- Очільник Євроради Кошту заявив, що наразі немає жодних ознак, що ці масові блекаути сталися через кібератаку.
- Україна зв'язалася з Іспанією, Португалією та Францією щодо допомоги після масових відключень електроенергії.
- Вранці 29 квітня в Іспанії та Португалії відновили електропостачання після блекауту, але проблеми залишаються. Кібератаку і погодні явища виключилиз причин блекауту.

