У Києві оцифрували документи будівлі Національної спілки письменників, пошкодженої після атаки РФ
У Києві оцифрували документи будівлі Національної спілки письменників, пошкодженої після атаки РФ

У Києві оцифрували документи будівлі Національної спілки письменників, пошкодженої після атаки РФ

У Києві оцифрували 390 сторінок архівної документації будинку Національної спілки письменників України на вулиці Банковій, 2, який зазнав пошкоджень внаслідок атаки російських дронів 1 січня 2025 року.​

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Серед оцифрованих документів особливу цінність мають креслення фасаду будівлі, датовані 1898 роком. Ці матеріали стануть основою для майбутніх проєктів реставрації та допоможуть повернути споруді її історичний вигляд, зберігаючи архітектурну автентичність.​

За словами директора Департаменту комунальної власності КиєваАндрія Гудзя, «ми не тільки зберегли, а й оцифрували унікальні документи будівлі Спілки письменників, що дасть можливість швидко і точно її відновити відповідно до первісного вигляду. Київ готовий надати всю наявну технічну документацію для підтримки та організації робіт із реставрації».

Оцифрування архівів бюро технічної інвентаризації є не лише кроком до збереження культурної спадщини, а й важливим заходом безпеки.

Цифрові копії документів захищені від фізичного знищення, що особливо актуально в умовах війни. Крім того, цифровізація забезпечує зручність зберігання та доступу до інформації, що сприяє ефективному управлінню міською інфраструктурою в довгостроковій перспективі.

Як повідомлялося, зранку 1 січня 2025 року уламки російского дрона впали на житловий будинок у Печерському районі Києва, частково зруйнувавши два верхніх поверхи і спричинивши пожежу. Загинули двоє людей – доктори біологічних наук, нейробіолог Ігор Зима і його дружина біохімікиня Олеся Сокур.

Також внаслідок атаки були пошкоджені 17 будівель і 250 квартир, серед них будівля Національного банку України, офісні приміщення та будівля Спілки письменників України, яка розташована у маєтку Лібермана, пам’ятці історії, мистецтва та архітектури 1879 року.

Фото: НСПУ

Теги за темою
війна Київ
Джерело матеріала
loader
loader