Штрафи за порушення в заповідниках зростуть у 50 разів - Рада ухвалила за основу законопроєкт
Штрафи за порушення в заповідниках зростуть у 50 разів - Рада ухвалила за основу законопроєкт

Штрафи за порушення в заповідниках зростуть у 50 разів - Рада ухвалила за основу законопроєкт

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду".

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідну ініціативу № 11309 проголосували 237 народних депутатів.

За словами заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергія Власенка, даний законопроект розроблено з метою підвищення штрафів за правопорушення, які здійснені на території природно-заповідного фонду. Так, він наголосив, що сьогодні штраф дорівнює 153 - 244 гривень для фізичних осіб й 244- 510 гривень для посадових осіб.

"... Пропонується підвищити їх в 50 разів, щоб вони запобігали порушенням, щоб не вартували як ціна одного обіду, а щоб стримували правопорушників від даних порушень. Пропонується зробити цю відповідальність для фізичних осіб – від 8 тисяч 500 гривень до 17 тисяч гривень і для посадових осіб – від 17 тисяч гривень до 25 тисяч 500 гривень. ... Це для наших прийдешніх поколінь: щоб зберегти наш природно-заповідний фонд", - наголосив Власенко.

Своєю чергою член комітету з питань правоохоронної діяльності В'ячеслав Медяник підкреслив, що метою даного законопроекту є забезпечення збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

"Адміністративна відповідальність у вигляді незначних штрафівза порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду, передбачених чинною 91 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення не є достатньою для ефективного впливу на правопорушників. Прийняття даного проєкту сприятиме більш відповідальному ставленню громадян до збереження природної різноманітності ландшафтів", - заявив Медяник.

Нардеп зазначив, що поданий Кабінетом Міністрів законопроєкт підтриманий на засіданні профільного комітету, проте штрафи за вирубку лісу ще будуть обговорюватись під час підготовки тексту до другого читання.

"До другого читання ми найдемо порозуміння щодо штрафів", - додав Медяник.

Згідно з пояснювальною запискою, у разі прийняття проєкту акта та притягнення осіб, винних у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 91 КУпАП: "ймовірні надходження до державного бюджету у 2025 році, за кодом бюджетної класифікації 21081100 – адміністративні штрафи та інші санкції, можуть скласти 225,250 тис. грн. При цьому, у разі надходжень в зазначеному розмірі дохід державного бюджету буде збільшено на 223,601 тис. грн. порівняно з минулими роками. Аналогічні надходження до державного бюджету очікується отримати і в наступних роках". 

Як повідомляв Укрінформ, восени 2024 року Верховна Рада увалила закон, який посилює відповідальність за правопорушення у сфері лісокористування тапротидію незаконному обігу деревини.Так, незаконне вирубування дерев чи чагарників, пошкодження або знищення у будь-який спосіб дерев або чагарників, знищення або пошкодження лісових культур...каратиметься накладанням штрафу на громадян у розмірі 3400-8500 грн, на посадових осіб – 5100 - 10 200 грн. Якщо ж внаслідок незаконного вирубування було заподіяно істотну шкоду, розмір штрафу становитиме від 34 000 до 85 000 або обмеженням волі на строк до трьох років.

Джерело матеріала
loader
loader