СБУ затримала керівництво оборонного заводу на Дніпровщині, яке постачало браковані снаряди до ЗСУ
Служба безпеки України спільно з Міноборони 29 квітня затримало керівників оборонного заводу на Дніпровщині, які організували постачання неякісних мінометних снарядів на фронт
Про це повідомила СБУ.
На Дніпровщині Служба безпеки затримала гендиректора оборонного заводу та його першого заступника, яких підозрюють у постачанні до ЗСУ партії боєприпасів, які виявилися непридатними для використання в бойових діях.
Також було затримано екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.
За матеріалами слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало контракт з Агентством оборонних закупівель на виробництво боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ, зокрема великих партій 120-мм мінометних мін.
"Утім для серійного виробництва снарядів фігуранти використовували неякісні матеріали та виконували роботи з дефектом, що призвело до не спрацювання капсуля основного метального заряду та відсутності стабільної роботи всього порохового заряду", - зазначає СБУ.
Крім того, боєприпаси містили метальні заряди, які не відповідали військовим стандартам. Таким чином, організатори схеми намагалися знизити собівартість виробництва для збільшення власного прибутку від державного замовлення.
"До реалізації схеми керівництво заводу залучило посадовців військового представництва, які мають здійснювати контроль за якістю оборонної продукції. За матеріалами справи, військові чиновники свідомо "заплющили очі" на браковану партію боєприпасів і внесли неправдиві відомості до звітної документації", - повідомляє Служба безпеки.
Експертиза підтвердила, що в результаті цих дій на фронт було поставлено 120 тисяч непридатних до використання боєприпасів.
Наразі чотирьом затриманим повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 ККУ (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків).
Їм загрожує до 15 років за ґратами.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- 29 квітня правоохоронцю та колишньому працівнику ТЦК повідомили про підозру у створенні фіктивних документів для сприяння незаконному виїзду чоловіків призовного віку за кордон.

