Про перший прямий етер речника МЗС України Георгія Тихого в соцмережі Х
Сьогодні вперше випробували новий цікавий формат спілкування з іноземними аудиторіями — і здається, досить успішно.
Це був мій прямий етер в Х із відповідями на питання у коментарях — наживо з МЗС України та з можливістю будь-кому поставити питання з будь-якої точки світу. Зачитував і відповідав на питання як від медіа, так і від різних громадських активістів і звичайних користувачів Х.
Судячи з цифр активності, формат справді «зайшов» аудиторії. На початку трансляції мали близько ста глядачів, а під кінець за нашим ефіром одночасно спостерігали вже майже сім тисяч людей.
Загалом спілкування тривало понад годину. Встиг відповісти на запитання українських та іноземних медіа, серед яких Ми Україна, Суспільне, Financial Times, Asahi Shimbun, а також користувачів із Японії, США, Німеччини, Мексики, Північної Македонії та інших країн. Прийшли поспілкуватися навіть великі пародійні профайли, такі як Darth Putin KGB.
Питання були як на цілком прогнозовані теми припинення вогню, мирного процесу, військової допомоги, відносин з американцями та європейськими партнерами, так і на неочікувані щодо колумбійських добровольців, протидії Ірану разом із європейцями, патрулювання українського неба та інші.
Насправді, в цьому й основна цінність. Адже можна попасти саме в запит аудиторії, а не лише намагатися донести їй щось своє. Було важливо провести таке спілкування саме сьогодні, щоб ще раз донести тверду позицію України щодо мирного процесу та протидіяти черговим путінським маніпуляціям щодо «перемирʼя на три дні через два тижні», повторити для іноземців сьогоднішню чітку відповідь міністра Andrij Sybiha на цю тему та інші позиції МЗС з ключових питань зовнішньої політики.
Ну і ще такий формат спілкування демонструє українську відкритість та демократичність. Демонструє світові, що позиція України — правдива, що ми вільна країна. Нам не треба нічого вигадувати і ми можемо просто спілкуватися з аудиторіями напряму, висловлюючи та доносячи нашу позицію до різних куточків світу.
Будемо обовʼязково продовжувати такий формат спілкування. Не замість, а у доповнення до класичних щотижневих брифінгів для медіа.
Дякую Eduard Kryzhanivskyi та Andrii Strashnyi, які за кадром допомагали все це провести.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
