Перші 100 днів президентства Трампа «пришвидшили» глобальне порушення прав людини, — Amnesty International
Перші 100 днів президентства Трампа «пришвидшили» глобальне порушення прав людини, — Amnesty International

Перші 100 днів президентства Трампа «пришвидшили» глобальне порушення прав людини, — Amnesty International

Правозахисники фіксують зростання бездіяльності щодо кліматичної кризи, жорстоке придушення інакомислення та посилення негативної реакції на права мігрантів, біженців, жінок, дівчат і ЛГБТК+ людей.

Перші 100 днів президентства у США Дональда Трампа «пришвидшили» глобальне порушення прав людини, штовхаючи світ до авторитарної ери, яка визначається безкарністю та безконтрольною корпоративною владою. Про це йдеться у щорічній доповіді Amnesty International про стан прав людини в 150 країнах.

Правозахисники фіксують зростання бездіяльності щодо кліматичної кризи, жорстоке придушення інакомислення та посилення негативної реакції на права мігрантів, біженців, жінок, дівчат і ЛГБТК+ людей. Вони також прогнозують, що цього року ситуація ще більше погіршиться, оскільки Трамп продовжить демонтувати заснований на правилах світовий порядок.

Масштабні скорочення зовнішньої допомоги Трампа погіршили умови в усьому світі, заявила Amnesty, закривши найважливіші програми в таких державах, як Ємен і Сирія, залишивши дітей і тих, хто пережив конфлікт, без доступу до їжі, притулку чи медичної допомоги.

Amnesty також висловила занепокоєння щодо недотримання міжнародного гуманітарного права, посилаючись на військові операції Ізраїлю в Газі.

Крім того, як пише Amnesty, у 2024 році Росія вбила більше українських мирних жителів, ніж у попередньому році, і продовжує атакувати цивільну інфраструктуру, викрадати людей та катувати ув'язнених. Натомість Трамп пропонує, щоб Україна поступилася частиною своєї території Росії в рамках мирних пропозицій.

  • Читайте також: «План Трампа» щодо миру: яким він увійде до підручників історії

Звіт Amnesty також документує, як масові свавільні арешти, насильницькі зникнення та смертна сила стають все більш поширеними інструментами репресій у світі. Так, у Бангладеші накази «стріляти на місці» під час студентських протестів призвели до сотень смертей, спірні вибори в Мозамбіку викликали смертоносний розгін, а Туреччина ввела заборони на демонстрації.

Жінки, дівчата та ЛГБТК+ люди стикаються з посиленням нападів у низці країн, включаючи Афганістан та Іран, права ЛГБТК+ були об’єктом нападів в Уганді, Грузії та Болгарії.

«Трамп продемонстрував лише повну зневагу до універсальних прав людини, підбадьорюючи антиправозахисні рухи по всьому світу та дозволяючи корпоративним союзникам буянити», — сказала генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.

З нагоди наближення Трампа до   100-денного терміну його другого президентства міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) опублікувала матеріал з 10 ключовими цифрами, які ілюструють напади його адміністрації на свободу преси та право на правдиву інформацію в США та у всьому світі. 

Як свідчать нещодавні дані опитування CNN, підтримка Трампа наразі є нижчою, ніж у всіх його попередників протягом останніх 70 років. 22% респондентів висловили рішучу підтримку діяльності Трампа на посаді президента, тоді як 45% заявили про протилежне. 

Сам Трамп вважає, що опитування видань щодо рейтингів його адміністрації є «фейком», і насправді посадовці «чудово справляються». 

Фото: Дональд Трамп/фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader